ABD bankacılık devi JPMorgan, resmi olarak Decentraland sanal dünyasında bir outlet salonu açtığını duyurdu.

ABD bankacılık devi JPMorgan, resmi olarak Decentraland sanal dünyasında bir outlet salonu açtığını duyurdu.

JPMorgan Chase, metaverse'e atlayan ilk ABD bankası oldu. Ülkenin en büyük bankası, blockchain teknolojisine dayalı olarak oluşturulmuş bir sanal dünya olan Decentraland'ın sanal dünyasında resmi olarak bir outlet salonu açtığını duyurdu. JPMorgan'ın sanal ofisi Onyx Lounge'da müşteriler, Ethereum tabanlı hizmetlerinden yararlanabilirler. ABD bankası, sanal alanını detaylandıran bir makale yayınladı ve meta veri tabanında faaliyet göstermede birçok iş fırsatı gördüğünü ekledi.

JPMorgan, Artan Müşteri İlgisine Yanıt Olarak sanal Alanı Yarattı

JPMorgan'ın kripto ve Meta Veri Deposu Başkanı Christine Moy, müşterilerin meta veri deposu hakkında daha fazla bilgi edinme konusundaki artan ilgisine yanıt olarak sanal alanı oluşturduklarını belirtti. Bankanın, müşterilerin yeni teknolojiyle ilgili gereksiz "gürültü" olmadan metaverse hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için bir beyaz kağıt oluşturduğunu söyledi. Moy, sanal alanda müşterilerin yaşamlarını iyileştirmek için birçok potansiyel olduğunu söyledi.

Diğer Şirketler ve Kurumlar da Metaverse'e Girdiler

Meta veri deposu, sanal toplantılar, çevrimiçi ticaret, sürükleyici oyun ve dijital para birimi gibi yeni ortaya çıkan tüm çevrimiçi teknolojiler için her şeyi yakalayan bir sanal dünyadır. Şu anda çekiş kazanan üç büyük Web3 meta verisi dünyası var: Decentraland, The Sandbox, Somnium Space ve Cryptovoxels. Birkaç şirket ve kurum da kendi sanal alanlarını ve satış noktalarını oluşturarak meta veriye girdi. Ocak ayında Güney Koreli elektronik şirketi Samsung, Decentraland'daki mağazasının açıldığını duyurdu. Mağaza, New York'taki amiral mağazasının sanal bir kopyasıydı. Geçen yıl Barbados, Decentraland içinde ilk büyükelçiliğini açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ