JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou'ya göre, Bitcoin'in içsel değeri veya temel değeri, piyasa değeriyle uyumlu.

JPMorgan Stratejisti Bitcoin

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou'ya göre, Bitcoin'in içsel değeri veya temel değeri, piyasa değeriyle uyumlu.

Geçen hafta yayınlanan bir araştırma notunda Panigirtzoglou, iki değer arasındaki boşluğun yarı yarıya "etkin bir şekilde kapandığını" söyledi.

Ocak ayında, stratejist bitcoin'in gerçek değerinin piyasa fiyatından daha düşük olduğunu, yani bitcoin'in aşırı değerlendiğini söyledi.

Şimdi her iki değer de aynı olduğundan, bitcoin'in doğru fiyatlandırıldığını gösterir.

Bir varlığın gerçek değeri, aşırı değerlenmiş veya değer düşüklüğüne tabi olup olmadığının belirlenmesine yardımcı olur. JPMorgan, bitcoin'in kendiliğinden değerini bir meta olarak ele alarak ve kullanılan hesaplama gücü ve elektrik maliyeti de dahil olmak üzere marjinal üretim maliyetine bakarak hesaplar.

Panigirtzoglou, bitcoin'in yarılanmasının kripto para biriminin gerçek değeri ile piyasa fiyatı arasındaki boşluğu kapattığını söyledi.

“11 Mayıs'ta gerçekleşen bitcoin ödüllerinin yarıya indirilmesi göz önüne alındığında, içsel değer tahmini etkili bir şekilde iki katına çıktı.

 Bitcoin şu anda bir parça yaklaşık 9.500 $ fiyatla satılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ