Bir yıl önce, JPMorgan'daki stratejistler, Bitcoin için uzun vadeli fiyatın 146,000 dolar olduğunu öne sürmüştü, ancak bunu 150.000 dolarlık yeni bir tahmine yükselttiler.

Bir yıl önce, JPMorgan'daki stratejistler, Bitcoin için uzun vadeli fiyatın 146,000 dolar olduğunu öne sürmüştü, ancak bunu 150.000 dolarlık yeni bir tahmine yükselttiler.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase stratejistlerine göre, Bitcoin'in "gerçeğe uygun değeri" gerçek fiyatından %12 daha düşük olmalıdır. Onlara göre, kripto para birimi şu anda aşırı pahalı ve gerçeğe uygun değeri 38.000 dolar civarında olmalı. Bloomberg raporuna göre, bahsedilen rakam, Bitcoin'in altından yaklaşık dört kat daha volatil olduğu varsayımına dayanıyor.

JPMorgan, Bitcoin Tahminini 150.000$'a Yükseltti

Bankanın bu hafta yatırımcılara yazdığı mektuptan daha ilginç bir gözlem, JPMorgan'ın önde gelen kripto para birimi için uzun vadeli fiyat tahminini artırmış olmasıdır. Bir yıl önce, stratejistler Bitcoin için uzun vadeli fiyatın 146,000 dolar olduğunu öne sürdüler, ancak bunu 150.000 dolarlık yeni bir tahmine yükselttiler. ABD bankası, “uzun vadeli” için bir tanım veya zaman ölçeği sağlamadı. Yeni fiyat tahmini, Bitcoin toplam piyasa değerini, yatırım amacıyla özel olarak tutulan tüm altınlarla aynı seviyeye getirecek bir seviyedir.

Bitcoin’in Fiyatı 44.000 Dolara Yaklaşıyor

Yazma sırasında, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, son 24 saat içinde çok az değişiklikle 43.900 dolara el değiştiriyordu. Varlık, birkaç saat önce gün içi en yüksek 44.758$'a ulaştı ancak Perşembe sabahı Asya ticaret seansı sırasında düşmeye başladı. Fiyatlar son yedi gün içinde %18 artmasına rağmen mevcut seviyelerde güçlü bir direnç var. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 47.000 $ civarında daha fazla bölgeyle sonuçlanacak. Bununla birlikte, ayılar kontrolü yeniden ele geçirirse, 41.5 bin dolardan desteğe geri dönebilir. Bitcoin şu anda 10 Kasım'daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan %36.7 düşüşle işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ