MoonPay, fonlarının yaklaşık yüzde 16'sını ünlülerden aldı. 2019'da piyasaya sürülen MoonPay'in beş milyondan fazla kullanıcısı var ve 80'den fazla dijital varlığı destekliyor.

MoonPay, fonlarının yaklaşık yüzde 16'sını ünlülerden aldı. 2019'da piyasaya sürülen MoonPay'in beş milyondan fazla kullanıcısı var ve 80'den fazla dijital varlığı destekliyor.

Müşterilerinin itibari para ile dijital varlık satın almalarını sağlayan bir şirket olan MoonPay, ünlülerden yaklaşık 87 milyon dolarlık yatırım aldı. Ünlü yatırımcıların listesi Steve Aoki, Justin Bieber, Post Malone, Drake, Snoop Dogg, Maria Sharapova, Bruce Willis ve diğerlerini içeriyor. Yeni yatırım turu, kripto yatırımları için MoonPay PayPal yapmayı amaçlıyordu.

PayPal, Superstar'ların büyük yardımı olmadan lider bir Fintech oldu, ancak PayPal NFT-BOOM döneminde inşa edilmedi. NFT'ler, yaratıcılara ve sanatçılara hitap ediyor çünkü dijital varlıklardan gelir akışları yaratmalarına izin veriyorlar. Bu nedenle, MoonPay CEO'su Evan Soto-Wright'ın, para toplama zamanı geldiğinde yaratıcı ekonomide uzmanlaşmış risk sermayesi firmalarını hedeflemesi doğal görünüyordu.

Soto-Wright, “Yaratıcı ekonominin, özellikle NFT ile işimizin gerçekten önemli bir parçası olacağını fark ettim” diyor. Kripto ödeme altyapı sağlayıcısı MoonPay, Tiger Global Management ve Coatue liderliğindeki ilk 555 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu kapattı.

Tura Blossom Capital, Thrive Capital, Paradigma ve NEA katıldı. Sonuç olarak, iki buçuk yıldır faaliyet gösteren girişimin değeri 3.4 milyar dolar oldu. MoonPay ekibi, finansmanı işini küresel olarak genişletmek ve çalışan sayısını artırmak için kullandı.

Yapılan açıklamaya göre, girişimin altyapısı, KYC prosedürlerine uygun olarak “tüm büyük ödeme yöntemlerini kullanarak” itibari para ve dijital varlıklarla çalışmasına izin vererek kripto para piyasasına bir giriş noktası sağlıyor.

İlk finansman turundaki yatırımcılar, sosyal çevrelerinden birçok ünlüyü MoonPay'e getirdi. Başlangıçta Süperstarlar Web3 ve NFT ile özellikle ilgilenmiyorlardı, Soto-Wright onların anlamalarına, kripto para cüzdanları kurmalarına ve onları OpenSea'ye bağlamalarına yardımcı oldu.

MoonPay'e bir övgü olarak, ünlülerin Web3 dünyasına dalmasını ve özellikle BAYC'den maymun satın almasını kolaylaştırdılar. İlk ünlü MoonPay müşterisi, TV sunucusu Jimmy Fallon'du.

12 Kasım'da Fallon, Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT'nin resmini tweetledi ve "Can sıkılmak için izin mi?" başlığını attı. MoonPay platformu, 30'dan fazla fiat para birimini ve 90'dan fazla dijital varlığı destekler. Şu anda şirketin 160 ülkede yaklaşık 250 ortağı ve en az 7 milyon kullanıcıdan oluşan bir müşteri tabanı var.

Şirket, 2019'dan bu yana, MoonPay'in geçen yıla göre 35 kat büyüme gösteren bir rakam olan 2 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirdiğini vurguladı.

Tiger Global ortağı John Curtis ,“Bugün kripto ekonomisinin internetin gelişiminin benzer bir aşamasında olduğundan daha hızlı büyüdüğünü ve MoonPay'in kripto yerli yenilikçilere ve geleneksel finanstakilere hizmet etmek için iyi bir konumda olduğunu düşünüyoruz,” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ