Tron'un CEO’su, resmi Çince kanalına hem Çince hem de İngilizce olarak başladığını tweetledi.

Bu gelişme YouTube kripto paralarla ilgili içerikleri temizlemesine dair hamlesinden sadece bşr hafta sonra gerçekleşti.


YouTube'daki "Kripto Tasfiyesi"

Bir hafta önce, YouTube tarafından başlatılan "kripto arındırma", bu videoya bir hata adı verilen ve kriptoyla ilgili kanallardaki videoların yasağını kaldıran küresel video içeriğiyle ağır bir hal aldı.

Videoları yasaklanan YouTube hesapları arasında (bir hafta boyunca taze içerik yayınlama yasağı) bir kripto analisti ve tüccarı olan IvanonTech ve Jacob Canfield gibi ünlü blogcular vardı.

Justin Sun Bir YouTube Kanalı Kuruyor, Herhangi Bir Sır Biliyor mu?

YouTube, bir kanalda videoları birbiri ardına yasaklamaya başladığında kripto Twitter çok tepki gösterdi. O zamanlar, kripto blogcularına merkezi dev YouTube'u boşaltmaları ve VibraVid, BitTorrent’in BLive gibi dApp'lere geçmeleri gerektiği yönünde çağrılar yapılıyordu.

Justin Sun, DLive'ı (yakın zamanda Tron tarafından satın alındı) içerik oluşturucular için merkezi olmayan uygulamaya dönüştürmek niyetinde olduğunu belirtti ve teknik olarak imkansız olduğu için hiçbir içeriğin kaldırılmayacağını söyledi.

Ancak, şimdi, Tron başkanı YouTube'da bir kanal oluşturdu. Bu muhtemelen bir kripto temizlemesinin tekrar gerçekleşebileceğine inanmadığı anlamına geliyor. Ya da, belki de, kripto topluluğunun geri kalanının yapmadığı bir şey biliyor.

Video İçeriği İçin Yeni Biçim

Kanalında Çince olarak kaydedilen ilk videoda Justin Sun, burada hem Çince hem de İngilizce olacak yeni kısa video formatını geliştirmek istediğini söylüyor.

Bu video formatının olumlu taraflarına dikkat çekiyor ve bunun yeni bir kendini ifade biçimi olduğunu ekliyor. Ayrıca, kısa videoların dünyanın onu ve Tron'u daha iyi tanımasına izin vereceğini söylüyor.

 Bu videoda bahsettiği bir diğer şey, Tron'un Vakfa ait olan ve henüz yeni açılan 33 milyar TRX ile ne yapmayı planladığı konusudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ