Tron blok zincirinin kurucusu Justin Sun, Grenada DTÖ Büyükelçisi olarak atanmasının ardından blok zincirindeki operasyonel rolünden emekli olduğunu söyledi.

Justin Sun Yeni Siyasi Rol İçin Tron

Tron blok zincirinin kurucusu Justin Sun, Grenada DTÖ Büyükelçisi olarak atanmasının ardından blok zincirindeki operasyonel rolünden emekli olduğunu söyledi. Sun, ağ üzerindeki gücünün bir kısmından vazgeçecek, Tron Vakfı ise 2022'de dağılacak.

Tron blok zincirinin kurucusu ve üst düzey bir kripto fenomeni olan Justin Sun, siyasete giriyor. 31 yaşındaki CoinDesk ile Cuma günü yaptığı röportajda, yeni odak noktasının artık Latin Amerika ülkelerinde kripto meşrulaştırması olacağını söyledi. Kararın, El Salvador'un Bitcoin'i yasal ihale olarak benimsemedeki başarısından ilham aldığını söylüyor.

Özellikle, teknoloji girişimcisi, Cenevre merkezli bir Grenada Büyükelçisi olarak Dünya Ticaret Örgütü'ne (WTO) atandı. Sun şimdi, Grenada ve Bahamalar gibi Karayip ülkelerinde blok zinciri ve kripto promosyonunu sürdürürken Tron blok zincirindeki gücünün bir kısmından vazgeçecek. Ağın figürü ve en büyük token sahiplerinden biri olmaya devam ettiği gerçeğini tartışmadı. Ancak Tron markasını tanıtmaya devam edeceğini söyledi.

TRON, BitTorrent Zinciri ve 1 Milyar Dolarlık Fonun Lansmanı ile Ethereum İçin Geliyor

Sun'ın yeni gönderisiyle gelen değişiklikler arasında, Tron Vakfı'nın 2022'de feshedilmesi de var. Sun, üç süper düğümünü blok zincirinden çekecek ve Tron topluluğu, ağın 27 süper temsilcisini oylayacak.

Justin Sun'ın Tron'dan Uzakta Yeni Kariyeri

Sun, ABD'yi "yavaş" bir ilerlemeye sahip ve kriptonun yasallaştırılmasına ilişkin muhafazakar bir görüşe sahip olarak tanımlıyor. Sun, bunun geçen hafta ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından altı kripto para yöneticisinin sorgulanmasında görüldüğünü de sözlerine ekledi. Bu nedenle endüstri ülke üzerine tam bir bahse giremez, bu nedenle diğer daha 'esnek' ülkelere olan ilgisi bu nedenledir. ABD pazarına tam olarak güvenemeyiz” dedi.

Dünyada yaklaşık 8 milyar insan var ve ABD'de sadece 300 milyon insan var. ABD pazarı, dünyanın geri kalanında 7 milyardan fazla insan kaldığı için kriptoya karar vermemelidir.

Sun'ın Grenada'ya ilgi duymasının bir başka nedeni de ada ülkesinin ABD'ye coğrafi yakınlığı. Ayrıca İngilizce'yi resmi dillerinden biri olarak tanır. Ayrıca ülke, Sun'ın gelecekteki blok zinciri geliştiricileri için yuva olacağını söylediği en iyi bölgesel üniversitelerden birine ev sahipliği yapıyor.Görevi başarılı olursa, ABD ve Çin gibi ülkelerde blok zinciri çabalarını körüklemek için motive edin.

Sun'ın randevusu, genel kripto piyasasının yavaşladığı bir zamanda geliyor. Lider varlık Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 bin dolara yakın olan Kasım ayına göre yaklaşık yüzde 25 düştü. Ancak Sun iyimser ve yükselişe yönelik bir fiyat görünümü yayıyor.

Tron'un sahip olduğu başarı sır değil, çünkü Tron'un milyarlarca dolarlık DeFi alanında lider bir oyuncu ve Tether'in USDT stablecoin'inin önde gelen evi. Ancak Sun, işyeri düşmanlığı iddiaları üzerine atıldığı için tartışmalı bir isim oldu. Ayrıca, diğer suistimallerin yanı sıra, yasadışı finansal işlemler ve diğer blok zinciri teknik incelemelerinin intihaliyle suçlandı. Şimdi yeni kariyer yolunda ona ne olduğu görülmeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ