Dijital Varlık Ticaretinde Yeni Dönem Dünya’nın İlk Spor ve Eğlence Borsası Platformu Chiliz.Net’te Başladı.

Juventus ($ JUV) Fan Token Fiyatı Chiliz.Net’te Alım Satıma Açıldığı İlk Saatlerde %17 Arttı

16 Nisan 2020 MALTA: Spor alanında lider bir fintech şirketi olan Chiliz (Binance.com: $CHZ), Chiliz.net’in ilk işlem saatlerinde $JUV Fan Token’ın fiyatını %17 artırdığını açıkladı. Bu makalenin yazıldığı sırada 24 saatlik toplam işlem hacmi 600 bin dolar ve 250 bin JUV üstü olarak kayıtlara geçti.

Chiliz.net’te $JUV Fan Token’ın piyasaya sürülmesi, fiyatın; taraftar hisleri, maç sonuçları, turnuva zaferleri ve transfer dönemi gibi faktörlerden kaynaklanan piyasa talebine göre tanımlanacağı yeni bir dijital varlık sınıfının tanıtımını ortaya çıkartıyor.

Chiliz’in taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com’daki tüm ortakları için Fan Token al-sat aktiviteleri Chiliz.net’te yapılabilecek. Juventus’un yanı sıra Socios.com ortakları arasında FC Barcelona ($BAR) Paris Saint-Germain ($PSG), Atlético de Madrid ($ATM), A.S. Roma ($ASR), Galatasaray ($GAL) CA Independiente ($CAI) ve espor devleri OG ($OG) bulunuyor. Bu takımların Taraftar Tokenleri ikinci çeyrekte Chiliz.net’te listelenmesi planlanıyor. Spor ve eğlence dünyasından çok daha fazla takım için Fan Token al-sat aktivitesi 2020 yılında bekleniyor.

Fan Token al-sat, önümüzdeki haftalarda Marketplace özelliğinin piyasaya sürülmesiyle Socios.com’da da başlayacak. Sadece 4 ayda 200.000’den fazla kullanıcıyı toplayan uygulama, dünyanın en büyük spor markalarından bazıları için bu yeni dijital varlık sınıfına taraftarları tanıştıracak. Tüm Fan Token al-sat aktiviteleri, spor ve eğlence endüstrisinin dijital para birimi olan Chiliz $CHZ ile paritelendirildi ve Socios.com/trading adresinden takip edilebilir durumda.

Chiliz.net’teki ek özellikler, traderların borsadaki varlıklarının fiyatını anında izlemelerini ve karmaşık al-sat stratejilerini yürütmelerini sağlayan yerleşik bir API de içerir. Platform aynı zamanda otomatik al-sat çözümü sunan Paratica.com ile tamamen entegre olup, deneyimli ve acemi traderların işlerini veya sosyal yaşamlarını ihmal etmeden al-sat yapabilmelerini sağlar. Örneğin, kullanıcılar Chiliz.net platformundan favori takımlarını içeren oyunlar oynarken, dinlenirken veya maç izlerken trade yapmaya devam edebilirler.

Chiliz’in taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com’dan satın alınan $JUV artık Chiliz.net’e çekilebilir. Şu anda Socios.com’da bulunan diğer ortaklar için Fan Tokenleri, platformda yayınlanır yayınlanmaz Chiliz.net’e çekilebilir.

Chiliz & Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “Chiliz.net’te $JUV Fan Token lansmanı ve platformun ilk faaliyet günü, dünyanın en büyük marka hak sahiplerinin dijital varlıklarını içeren yeni bir varlık sınıfının ticaretinin başlangıcını işaretliyor.

“Geleneksel kripto meraklılarından ve düzenli spor taraftarlarından bu orijinal varlık sınıfına ilgiyi çekecek gerçek dünya spor haberleri ve dijital varlık fiyat dalgalanmaları arasında yepyeni bir ilişki kuruyoruz.

“Bu ilk 24 saatteki tepki, özellikle mevcut spor ortamını dikkate alırsak fazlasıyla cesaret verici oldu. Yılın ilerleyen saatlerinde sporun geri dönüşü ve 2020’de Chiliz.net’te yayınlanmaya başlayacak çok daha fazla Fan Token ile gelecek gerçekten umut verici gözüküyor. ”

Chiliz, 2018’de özel satış yoluyla 60+ milyon dolar yatırım aldığından beri dikkate değer bir büyüme dönemi geçirdi. Şirketin şu anda 24 farklı milleti kapsayan 65+ ekip üyesi ve beraberlerinde getirdikleri spor, oyun, eğlence ve ödeme çözümleri ile birden fazla dalda tecrübeyi beraberinde getiriyor. $CHZ’nin erişilebilirliği, Crypto.com, Paribu, Bitfinex, Bitpanda, Hint kripto borsası WazirX ve önde gelen Kore borsa platformu Upbit ve aynı zamanda stratejik bir yatırımcı olan Binance dahil olmak üzere borsalardaki çeşitli kilit listenmelerle önemli ölçüde genişledi.

Chiliz.net açılışta Korece, Çince, Japonca, Vietnamca, Tayca, Türkçe ve İngilizce olmak üzere yedi farklı dilde kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ