Önerilen bir toplu davaya göre, topluluğun, Yuga Labs tarafından Bored Ape Yacht Club'ın takas edilemez tokenlerini (NFT'ler) ve projeyle ilişkili ApeCoin (APE) tokenini satın almaya "uygunsuz bir şekilde ikna edildiği" iddia edildi.

Kaçak Yatırımcılar için Yuga Labs

Önerilen bir toplu davaya göre, topluluğun, Yuga Labs tarafından Bored Ape Yacht Club'ın takas edilemez tokenlerini (NFT'ler) ve projeyle ilişkili ApeCoin (APE) tokenini satın almaya "uygunsuz bir şekilde ikna edildiği" iddia edildi.

21 Temmuz'da, hukuk firması Scott+Scott tarafından Yuga Labs'in ünlü destekçileri ve destekçileri kullanarak BAYC NFT'lerinin ve APE tokenlerinin "fiyatını şişirdiğini" iddia eden potansiyel bir toplu dava açıklandı.

Buna ek olarak, Yuga Labs'ın büyüme beklentileri ve muazzam ödüller için potansiyel lanse ederek “şüphesiz yatırımcıları” katılmaya teşvik ettiğini iddia ediyor.

"Milyonlarca dolarlık sahtekarlıkla tanıtılan NFT'leri sattıktan sonra, YUGA LABS, daha fazla yatırımcıyı cezbetmek için Ape Coin'i piyasaya sürdü."

Açıklamada, perakende yatırımcıların 28 Nisan 2022'deki abartılı fiyat zirvesinden yüzde 87'den fazla değer kaybeden tokenler kaldığı devam etti," dedi.

Bu yıl Haziran ve Nisan aylarında BAYC NFT'leri ve Apecoin'de para kaybeden etkilenen yatırımcılar hukuk firması tarafından aranıyor.

APE, Haziran sonunda yaklaşık %82,5 düşüşle 4,66 dolara düşerken, taban fiyatı 151,5 Ether'den (ETH) 92,9 ETH'ye düşmeden önce bu dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26,70 dolara ulaştı.

Maymun Topluluğu Misilleme Yapıyor

24 Temmuz'da tweet atan BAYC hodler @SoapBoxCar'a göre, beklenen davanın mahalle üzerinde pek bir etkisi yok gibi görünüyor.

Yuga Labs'in “hiçbir zaman token üretmediği  Apecoin DAO, daha sonra benimsenen bir token yarattı” gerçeği de @briann6211 kullanıcısı tarafından gündeme getirildi. Birçok katılımcı, tüm piyasanın da ciddi bir düşüş yaşadığı sırada BAYC sahiplerine ücretsiz bir airdrop'un ardından Apecoin'in çöktüğünden bahsetti.

Dava mahkemede duyulursa, görünüşe göre Scott+Scott, Yuga Labs ve ünlü sponsorlarının ücretli pazarlamalarını ifşa etmeyerek yasaları ihlal ettiğini göstermek zorunda kalacak.

Yuga Labs'in girişimlerinin gücü ve hukuk firmasının aynı zamanda bir pompalama ve boşaltma olduğunu iddia ettiği gerçeği göz önüne alındığında, Yuga Labs'ın bu tür taktiklerle uğraştığını göstermek zor olabilir.

Genellikle halı çekme olarak bilinen pompala ve boşalt şemaları, tipik olarak, bir projenin tamamen terk edilmeden önce abartılı bir topluluk malı verdiğini ima eder.

Apecoin ve BAYC NFT'leri, kayıt dışı menkul kıymetler kapsamında yatırım sözleşmeleri olarak ilan edildiğinden, hukuk firmasının doğasıyla ilgili olarak zor bir dava açması gerekebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ