Bu yazımızda sizlere Kadena Coin (KDA) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece KDA Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Kadena Coin (KDA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla KDA Token

Bu yazımızda sizlere Kadena Coin (KDA) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece KDA Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Kadena Coin Nedir?

Kadena, bir İş Kanıtı (PoW) blok zinciridir. Kadena, yerleşik otomatik denetime sahip güvenli bir akıllı sözleşme dili olan "Pact" adlı akıllı sözleşme dilini kullanıyor.

Kadena'nın ana satış noktalarından biri, hızlı işlem süreleri sunarken, POW mutabakatından güç alan güvenlikle düşük maliyetli işlemler sunma yeteneğidir.

İİlginizi Çekebilir: Bir Haftada 3.000 Doları Silen Bitcoin İçin Yeni Yön Neresi?

KDA, projenin yerel tokenidir. KDA'nın mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • Madencilik Ödülleri: Madencilere ağdaki madencilik blokları için ödeme yapılır.
  • Yerel Ödeme Para Birimi: KDA'nın Kadena kamu zincirindeki işlem ücretlerini ödemesi gerekir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Chainweb: Bitcoin'de bulunan güvenlik ve bütünlüğü korurken verimi ve ölçeklenebilirliği artıran, örgülü, paralelleştirilmiş bir çalışma kanıtı mutabakat mekanizmasıdır.
  • Pact: Kullanıcı kodunun resmi doğrulaması, sözleşme yükseltilebilirliği, birlikte çalışabilirlik desteği ve erişim kontrolü gibi özelliklere sahip Kadena'nın akıllı sözleşme dilidir.
  • Chainweaver: Kadena'daki dapp'lerle etkileşime geçmek için resmi cüzdandır.

12 Mayıs 2023 itibariyle, KDA'nın toplam ve maksimum token arzı 1.000.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 231,017,308.7 KDA’dır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ