Hiç aklınıza geldi mi bilmiyorum ama şu soru gerçekten çok ilginç: Acaba elektronik hesaplarda bulunan paranın kağıt olarak karşışığı var mı ?

Hiç aklınıza geldi mi bilmiyorum ama şu soru gerçekten çok ilginç: Acaba elektronik hesaplarda bulunan paranın kağıt olarak karşışığı var mı ?

Kağıt Para Ve Bitcoin

Günümüz ekonomisinde kağıt parayı kullanıyoruz. Peki kullandığımız bu kağıt paranın para olarak bir karşılığı var mı ? Size ilginç gelecek ama dünya ekonomisinde dönen paranın tamamının kağıt para olarak bir karşılığı bulunmuyor.Dünya Bankası bu konu hakkında dikkat çekici bir rapor yayınladı bile.Rapora göre ekonomide dönem paranın sadece % 8 'i kağıt para ve bozuk para olarak basılı durumda.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Peki kalan % 92 nerede ? Kalanı ise dijital ortamda .Kısaca ifade etmemiz gerekirse bir kriz ortaminda herkes bankalardan parasını çekmeye çalışsa herkese dağıtılabilecek bir kağıt para yok. Ya Bitcoin öyle mi ?

Bitcoin öyle değil. Bitcoin için kullanılan  '1 Bitcoin 1 Bitcoin ' dir ' ifadesi son derece meşhur. Bitcoin 'in üretimi de , alım satımı da , tüketimi de hepsi internet ortamında cereyan ediyor. Bu nedenle Bitcoin 'de her şey net. Her şey blok zincirinde kayıtlı durumda. Böyle olma şeffaflık noktasında zirve seviyeler söz konusu.

Bitcoin sanal cüzdanlarda tutulduğu ve bu cüzdanlarda da 30 senelik tarihi tarihi boyunca hiç kırılamayan SHA 256 algoritması ile güvenlik altına alındığı için şifrelerimizi  ve anahtarlarımızı kimseyle paylaşmadığınız müddetçe elinizin altında bulunuyor. 21 milyon adet ile maksimum arzı sınırlanmış Bitcoin 'in önümüzdeki 100 yıl boyunca yol haritası belli. Peki Ya Kağıt Paranın ?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ