Califonia'nın mevcut menkul kıymetler yasası değişikliğindeki yeni bir güncellemeye göre, kripto para birimleri yasal düzenleme alabilir.

Kaliforniya Menkul Kıymetler Kanunundaki Yeni Değişiklik Kripto Para Birimlerine Netlik Sağlayabilir

Califonia'nın mevcut menkul kıymetler yasası değişikliğindeki yeni bir güncellemeye göre, kripto para birimleri yasal düzenleme alabilir.

Kaliforniya menkul kıymetler yasasında yapılan yeni bir değişikliğe göre, dünyanın teknoloji endüstrisi kripto para birimi sahiplerine yeni bir açıklık sağlayabilir. Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ekonomilerden biridir ve kripto para birimlerine netlik sağlama kararı, endüstri için büyük bir destek olabilir.

Kripto için belirtilen kriterler Howey testinde söyledikleridir. Howey testi, bir varlığın yatırım sözleşmesi olarak nitelendirilip nitelenmediğini değerlendirmek için kullanılan federal metriktir. Kaliforniya'daki menkul kıymetler kanunundaki güncelleme, kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu gösterebilir.

Federal menkul kıymetler ve borsa komisyonu, bir kripto para biriminin bir güvenlik olup olmadığına karar verecektir

Tasarı başlangıçta bu yılın başlarında menkul kıymetler yasasını güncellemek için tanıtıldı, ancak tasarıdaki yeni güncelleme gelecekteki kripto para biriminin rolünü de hedefliyor. Federal menkul kıymetler ve borsa komisyonu, kripto endüstrisi üzerinde etkisi olan bir hükümet organı olmuştur. Belirli bir tokenin bir menkul kıymet olup olmadığını teyit etmek için sürekli olarak sınırlı bir temele sahip olmaları konusunda tartışmalıdırlar. Şu anda, şirketler kripto paralarının menkul kıymet olarak kategorize edilemeyeceğini iddia ettikleri için, bazı kripto şirketleri bu konuda ABD SEC ile savaşıyor ve borsa komisyonu aksi iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ