Kanada Kraliyet Bankası yakında kripto para ticaret platformu açabilir. Banka, kripto varlıklarının satışı ve alımıyla ilgili olarak Kanada ve ABD'de dört patent başvurusunda bulunmuş durumda. Ancak, banka kripto para borsalarının başlatılmasıyla ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

Kanada Kraliyet Bankası Kripto Para Platformu Açıyor

Kanada Kraliyet Bankası yakında kripto para ticaret platformu açabilir. Banka, kripto varlıklarının satışı ve alımıyla ilgili olarak Kanada ve ABD'de dört patent başvurusunda bulunmuş durumda. Ancak, banka kripto para borsalarının başlatılmasıyla ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

Kanada’nın 965 milyar doların üzerinde aktif varlığı ile en büyük bankası yakında bir kripto para ticaret platformu açabilir. TheLogic raporuna göre, Kanada Kraliyet Bankası, kripto varlıklarının yatırımıyla ilgili olarak Kanada ve ABD'de dört patent başvurusunda bulundu.

Belge Kripto Para Platformuna İşaret Ediyor

Resmi belgenin bir kısmı, bireysel kullanıcılara kripto para anahtarları yönetmeyi ve farklı kripto para varlıklarla işlem yapmayı zorlaştırabilir. Ayrıca, bazı durumlarda kripto varlık işlemlerinin onaylanmasının zaman alabileceği ve / veya ticari sistemler veya satış noktası cihazları tarafından uyumlu olmayabileceği veya desteklenmeyebileceği de ifade ediliyor. Bu belge, RBC'nin yakında bir kripto para birimi alım satım platformunu başlatabileceğini ima ediyor.

RBC yakında Kripto Hesaplarını Sunabilir

Raporda ayrıca, bankanın son üç yılda 27’den fazla blok zinciri patenti yayınladığı için müşterilerine kripto para birimi hesapları sunabileceği de belirtildi. Bunlar arasında kredi teklifleri, kredi puanları, araç kayıtları ve dijital ödüller yer almakta.

Kanada, kripto para biriminin kabulünde bir artış görüyor. Daha önce Kanada Merkez Bankası, Kanadalıların yüzde 5'inden fazlasının önde gelen kripto para birimi Bitcoin'e sahip olduğunu ortaya koyuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ