Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, sosyal medya, reklam ve pazarlamada kripto borsaları için yeni bir kılavuz yayınladı.

Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, sosyal medya, reklam ve pazarlamada kripto borsaları için yeni bir kılavuz yayınladı.Ülkedeki menkul kıymetler düzenleyicileri için bir şemsiye grup olan Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, yatırım endüstrisi için kendi kendini düzenleyen bir organizasyonun yanı sıra, kripto borsaları için sosyal medya ve reklam ve pazarlama kullanımı konusunda yeni bir kılavuz yayınladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

CSA ve Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu arasında yayınlanan personel belgesine göre  “Menkul Kıymetler Mevzuatı ve IIROC kuralları kapsamında reklam, pazarlama ve sosyal medya kullanımıyla ilgili gerekliliklerin nasıl yapılacağına ilişkin kılavuzlar [kripto ticaret platformları veya CTP'ler] onlar için geçerli olabilir.

Kılavuz, Reklamlarda Kullanılan Dilin Türünü Kapsar

Kılavuz, kripto para borsaları tarafından kullanılan dil türlerini ve belirli formatlara karşı uyarıları kapsar ve özellikle "kumar tarzı promosyonlar" olarak adlandırılanları hedefler. Mali düzenleyici, yatırımcıları aşırı riskli ticarete girmeye teşvik etme konusundaki endişelerini dile getirdi. Bildiride, "Bu stratejilerden bazılarının, yatırımcıları normalde kaçınacakları riskleri üstlenerek aşırı riskli ticarete girmeye uygunsuz bir şekilde teşvik edebileceğinden endişe duyuyoruz" denildi.

Kanada, Düzenlenmemiş Hizmetlere Karşı Çevreyi Sıkılaştırıyor

“Kayıtlı yatırımcıların  sermaye piyasalarının bütünlüğünün bekçileri olarak önemli bir role sahip olduğunu CTP'lere hatırlatmak isteriz. Eylem veya ihmal yoluyla, piyasayı itibarsızlaştıracak davranışlarda bulunmamalı veya kolaylaştırmamalılar.” Yeni sürüm, Kanada'daki düzenleyicilerin çevreyi düzenlenmemiş hizmetlere karşı sıkılaştırmasıyla geliyor. Düzenleyiciler, bu yılın başlarında Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu kripto borsası Poloniex'e karşı bir yaptırım eylemi başlattığında ciddiyetlerini gösterdiler. O ayın ilerleyen saatlerinde Binance, Ontario'daki kullanıcılara artık hizmet vermeyeceğini söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke şu anda belirli bir kapasitede kripto düzenlemeleri üzerinde çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ