Kanada merkez bankası CBDC projesi için büyük bir sosyal öneme sahip olacağını söylediği bir proje yöneticisi arıyor.

Kanada Merkez Bankası CBDC İçin Bir Proje Yöneticisi Arıyor

Kanada merkez bankası CBDC projesi için büyük bir sosyal öneme sahip olacağını söylediği bir proje yöneticisi arıyor.

Kanada merkez Bankası yakın zamanda bir iş ilanında merkez bankası dijital para planlarına ışık tuttu. İş ilanına göre, merkez bankası CBDC projesi için bir proje yöneticisi arıyor.

Kanada Merkez Bankası, merkez bankası dijital para birimi CBDC için koşullu bir sistem tasarlamanın büyük bir sosyal öneme sahip bir programa girişeceğini söyledi. Düzenleyiciler en iyi yolu seçmeden önce çeşitli faktörleri dikkate alacaklardır. Paydaşların ihtiyaçlarını, düzenleyici politikaları, teknik zorlukları ve daha fazlasını içeriyor.

Merkez bankasının iş ilanı da planlanan CBDC'nin bir kısmı mahremiyet olan bazı özelliklerini ortaya çıkardı.

Düzenleyici, son derece özel, ancak yine de Kara Para Aklama ile Mücadele (AML) ve bu gibi diğer düzenlemelerle uyumlu olacak bir para birimi oluşturmak istiyor. Kanada Bankası, kullanıcının bir banka hesabı veya cep telefonu olup olmadığına bakılmaksızın dijital para birimini evrensel olarak erişilebilir hale getirmek istiyor.

 Banka, banknotlar kadar Kanadalıların da güvenini kazanacak bir para birimi yaratmayı hedefliyor. Başarılı başvuru sahibi, BT hizmetleri departmanındaki fintech araştırma müdürüne rapor verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ