Kanada Merkezli Kripto Para Borsası Arkasında 12 Milyon Dolar Borç Bırakarak Kapandı

Kanada merkezli kripto para birimi borsası Einstein, müşterilerine 12,4 milyon dolardan fazla borçlanarak kapılarını kapattı.

British Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu (BCSC) Pazartesi günü yaptığı duyuruda, yakın zamanda Einstein'ı temsil eden bir avukat tarafından, borsanın kar etmemesinden dolayı 30 ila 60 gün içinde kapanmayı planladığını söylediğini duyurdu. Einstein’ın web sitesine şu anda erişilemiyor.

1 Kasım tarihli ayrı bir beyanda bulunan BCSC baş araştırmacısı Sammy Wu, "Einstein'ın müşterilerin mal varlıklarını yanlış kullandığını" ve müşterilerine milyonlarca dolarlık nakit ve kripto para birimi borçlu olduğuna inandığını söyledi.

"Göktürk'ün (Einstein Borsası kurucusu Michael Ongun Göktürk) kendi internet sitesinde listelenen telefon numarasını aradım ancak tüm acentelerinin müsait olmadığı ifade edildi. Göktürk'ü aradım ve sesli mail sistemini kullanmadığı için ona sadece kısa bir mesaj gönderebildim”

BCSC olayı araştırıyor ve British Columbia Yüksek Mahkemesinin, Einstein’ın mülklerinin ve varlıklarının herhangi birini ele geçirmek için geçici bir kayyım olarak Grant Thornton’u atadığı belirtiliyor.

Sammy Wu, “BCSC herhangi bir kripto varlık alım satım platformuna borsa olarak işlem yapma yetkisi vermedi” ifadelerine ek olarak Kanadalıların, çeşitli riskler nedeniyle herhangi bir kripto para birimi alırken veya satarken dikkatli olması gerektiğini de vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ