Kanada'daki Manitoba Menkul Kıymetler Komisyonu (MSC), iki firmayı çökerttikten sonra halkı kripto para dolandırıcılığına karşı uyardı.

Kanada Regülatörü İki Kripto Para Birimi Firmasını Yakaladıktan Sonra Uyarıda Bulundu

Kanada'daki Manitoba Menkul Kıymetler Komisyonu (MSC), iki firmayı çökerttikten sonra halkı kripto para dolandırıcılığına karşı uyardı.

Dünya bir koronavirüs pandemisi ile kaplanabilir, ancak Kanadalı düzenleyiciler hala kripto para birimi ile ilgili dolandırıcılıklara dikkat ediyorlar. Yakın zamanda yaşanan bir yükseliş bir bölgesel bölünmenin halka uyarı vermesine neden oldu.

Kanada Regülatörü Halkı Uyarıyor

Kanada'da bir eyalet düzenleyicisi olan Manitoba Menkul Kıymetler Komisyonu (MSC), ülkede geri dönüş vaat ettiği bildirilen iki kripto para birimini yaktı.

Bu dolandırıcılıklara yanıt olarak, güvenlik düzenleyicisi halkı, iade sözü veren kripto para birimi ile ilgili şemalara karşı uyardı. MSC'ye göre, Manitoba sakinleri sanıklarla ilgili iki firmaya karşı birçok şikayette bulundu. Soruşturmalar devam ediyor.

Kripto para birimindeki vaat edilen getiriler her zaman sorgulanmalıdır ve asla doğru değildir. Sahtecilikle uğraştığınızı anlatan bir işarettir, bu nedenle sorumluları kovuşturmak için bu tür örnekleri yetkililere bildirmek en iyisidir.

Geçen yılın sonunda, Kanadalı düzenleyiciler polis memurlarını taklit eden Bitcoin dolandırıcılarına karşı uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ