Kanada Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Poloniex borsasının mevzuata uygunluğunun başarısız olduğunu ve bu nedenle 18 Haziran'da konuyla ilgili bir duruşma yapacağını söyledi.

Kanada

Kanada Menkul Kıymetler Komisyonu bugün bir açıklama yaparak Bitcoin borsası Poloniex'in yasal mevzuata uygunluk noktasında sınıfta kaldığını açıkladı. Komisyon bu başarısızlığından ardından konuyu değerlendirmek üzere 18 Haziran 2021 tarihinde bir oturum düzenleyeceğini ve atılacak adımları belirleyeceğini vurguladı. 

Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu [OSC], Poloniex borsasının diğer ihlallerin yanı sıra menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini belirten bir bildirim yayınladı. Komisyon personeli, 18 Haziran tarihli oturum ile 25 Mayıs'taki konuyla ilgili ortaya atılan iddiaları değerlendirecek. Poloniex'ten, Ulusal Menkul Kıymetler Kanunlarına tam olarak uyması için 19 Nisan'a kadar ajansla görüşmesi istendi. Kripto para borsası bunu yapmadı, bu yüzden OSC dosyalama işlemine devam etti.

"Poloniex," Ontario Menkul Kıymetler Yasasını Gözardı Etmekten Sorumludur "

Menkul Kıymet Düzenleyicileri ilk talebi yaptı. Çünkü kripto para borsası Poloniex Ontario'da ikamet edenler için ticari hesaplar tutuyor ve kendisini Kanadalılara pazarlıyor. OSC, kripto para birimi platformlarının yasalara uymasını sağlamaya isteklidir. Ajans tarafından öne sürülen notta, Poloniex'in "Ontario menkul kıymetler yasasını göz ardı etmekten sorumlu" olduğunu ve ayrıca "Ontario menkul kıymetler yasasını ihlal eden kripto para birimi ticaret platformlarının düzenleyici işlemlerle karşı karşıya kalacağına işaret etmek" istediğini belirtiyor. Düzenleyici ayrıca, Poloniex'in sunduğu hizmetlerin menkul kıymetler ve türevleri olduğunu söyledi.

Düzenleyiciler, Kripto Piyasalarındaki Yasaları Sıkılaştırıyor

70'in üzerinde kripto para  firmasının uyumluluk konusunda güvenlik düzenleyicisiyle görüştüğü bildirildi. Ancak kripto borsası Poloniex bunlar arasında yer alımıyordu. OSC'nin kararı, tıpkı diğer birçok ülkedeki düzenleyicilerin de aynısını yaptığı gibi, kripto  para piyasası üzerindeki incelemesini artırdığını gösteriyor. Daha önce, Kuzey Amerika kıtasındaki düzenleyiciler, menkul kıymetler yasalarını ihlal eden kripto para birimi şirketlerini hedef aldı. Daha önce bildirildiği gibi, kripto türev platformu BitMEX, uygun KYC yasalarına uymadığı için suçlamalarla karşı karşıya ve yetkilileri önümüzdeki yıl yargılanacak. US SEC ayrıca, yasadışı bir güvenlik satışı yaptığı iddiasıyla Blockchain firması Ripple aleyhine dava açtı.

Bütün bu adımlar gösteriyor ki, düzenleyiciler aslında alana karşı değiller. Sadece yasal olarak düzenleyip konuyu netleştirmek istiyorlar. Bu netlik kazandırılırsa alan daha da rahatlayacak ve milyar dolarlar bu alana gelecek

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ