Kanada merkezli Muhasebe ve Vergi Şirketi KPMG, mükemmel bir Bitcoin açılımına imza attı.

Kanada merkezli Muhasebe ve Vergi Şirketi KPMG, mükemmel bir Bitcoin açılımına imza attı. 1.5 asırlık geçmişi olan şirket bilançosunda bulunan varlıkların bir kısmı ile Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapma kararı verdi. Böylece Tesla’nın ardından KPMG haberi de Bitcoin boğalarına güç veridi.

Tesla haberi ile 45 bin dolar bandına kadar yükselen Bitcoin, 45 bin dolarlık direnç hattından ret yedi. Ardından yoğun satışlarla karşılaşan Bitcoin’deki düzeltmenin şiddetini KPMG haberi azalttı.

KPMG Şirketi şimdilik sadece Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını açıkladı ancak ilerleyen zaman dilimlerinde yeni yatırımlar da yapabileceklerini açıkladı. KPMG yöneticisi DeFi, NFT ve Metaverse alanlarının dikkatlerini çektiğini ve bu alanda da yatırım yapabileceklerini belirtti.

KPMG yöneticisi Kanada’da birçok alanda yatırımcıların Bitcoin ve kripto paralarla ilgilendiklerini ve bu sanal varlıkların standart bir yatırım aracı haline gelmeye başladığını belirtti. KPMG yönetici ilerleyen dönemde emeklilik fonları ve kurumsal firmaların daha fazla kripto paralara yatırım yapacaklarını belirtti.

Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklamasının ardından Bitcoin madencileri ABD’nin ardından Kanada’yı da yatırım yapılabilir hedef ülke listesine koydu. Kanada ucuz enerji ve iklim avantajı ile Bitcoin madenciliğinde günden güne söz sahibi oluyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ