Royal Bank of Canada (RBC) şu anda kripto para birimi borsası kurmayı veya başlatmayı planlamadığını açıkladı.

Kanada

Royal Bank of Canada (RBC) şu anda kripto para birimi borsası kurmayı veya başlatmayı planlamadığını açıkladı.

RBC sözcüsü Ed Jones, basında çıkan Kanada’nın en büyük bankasının kripto borsası kuracağına dair haberlerin ardından, CoinDesk’e Pazartesi günü e-posta yoluyla banka tarafından yapılan bir dizi patent başvurusunun aslında bir borsa başlatmak niyetiyle yapılmadığını söyleyerek geri bildirimde bulundu.

Kanadalı haber kaynağı Logic, geçen hafta bankanın kripto alım satım platformunun başlatılmasını “araştırdığını” bildirmişti.

Haberlerin Ardından

Jones, bu sitelerin RBC'nin sunduğu bir çok kripto ve blok zinciri ile ilgili patent başvurusu amacıyla spekülasyon yaptığını söyledi.

Sözcü, “RBC, devam eden tescilli araştırma ve geliştirme üzerine yorum yapmamakla birlikte, bu patent dosyalarının müşteriler için kripto para birimi borsalarına yönelik çalışmaları desteklemediğini doğrulayabiliriz. RBC'nin müşterileri için kripto para birimi borsası başlatmak için yakın vadeli bir planı yok” açıklamasını yapıyor.

Patent Başvuruları artıyor

Çok sayıda başka banka da blok zinciri ve kripto para birimleri ile ilgili patent başvurusunda bulundu. Örneğin, Bank of America, uzun zamandır blok zinciri alanında faaliyet göstermekte olup, 2014 yılı başlarında patent başvurusunda bulunmuştu.

Bank of America, Ripple’ın dağıtılmış muhasebe teknolojisini sessizce yönlendirmesine ve başka herhangi bir alanda yer almasına rağmen, kripto ile ilgili herhangi bir girişimi henüz duyurmadı.

Jones, RBC'nin “inovasyon ve keşif sürecinin bir parçası olarak” başvuruda bulunduğunu açıkladı.

 Jones “RBC, diğer birçok kuruluş gibi, tescilli fikirlerin ve konseptlerin korunmasını sağlamak için patent başvuruları dosyalıyor” açıklamasında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ