100 milyon dolardan fazla yasadışı fon piyasaya sürüldükten sonra, Bitcoin'in ve daha geniş kripto pazarının fiyatı toparlanmaya başlıyor.

Kanlı Sellofftan Sonra Bitcoin ve Kripto Piyasası İstikrar Kazanıyor

100 milyon dolardan fazla yasadışı fon piyasaya sürüldükten sonra, Bitcoin'in ve daha geniş kripto pazarının fiyatı toparlanmaya başlıyor.

Son üç gün içinde, kripto para piyasası dramatik bir düşüş yaşadı ve neredeyse 40 milyar dolar tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinden silindi. Bir aydan kısa bir süre içinde bu yaşanan ikinci kaza.

En son piyasa çöküşü, kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun önemli kayıplara uğradığını gördü; Bitcoin (BTC), bir dizi acımasız satıştan sonra piyasa değerinden 20 milyar dolardan fazla kaybetti. Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP gibi altcoinler de sert bir şekilde vuruldu ve Şubat ayının başından beri kırılmayan önemli destek seviyelerinin altına düştü.

Ancak, pazarın büyük kısmı bugün hala kırmızı renkte olmasına rağmen, aşağı yönlü fiyat hareketinin en kötüsü geride kaldı. Çoğu kripto para birimi son gün % 1-3 arasında düşerken, bir avuç iyileşmeye başladı. Bitcoin'in fiyatı son 24 saatte yaklaşık % 2 artarak 8.047 dolara ulaşırken, Ethereum'un fiyatı 203 dolar civarınd işlem görüyor.

Çoğu ayı piyasasının aksine, en son satışın bariz bir nedeni var. Ergo'ya göre, 2019 PlusToken dolandırıcılığından yasadışı fon hareketlerinin izini süren bir Twitter hesabı - 100 milyon doların üzerinde 13.000'den fazla çalıntı BTC piyasa çökmeye başlamadan sadece birkaç saat önce mikserlere atıldı.

Bu artan satış baskısı piyasayı düşüş trendine zorlayarak Mart ayının başlarında gerçekleşen çoğu kripto para kazanımını sildi.

 Şimdi bu satış baskısı azaldı, çoğu kripto para birimi iyileşme belirtileri gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ