"En güzel zamanlardı; en kötü zamanlardı. ”

Kapitalizmin En Büyük Krizi İnsanları Bitcoin

"En güzel zamanlardı; en kötü zamanlardı. ”

Charles Dickens'ın "İki Şehrin Hikayesi" nin açılış hattı, koronavirüs küresel ekonomiyi yıkıcı bir şekilde ele geçirdiğinden, geleneksel ekonominin sürdürülebilirliği hakkında çirkin sorular ortaya çıkardığından, kripto yatırımcılarının kendilerini buldukları anın yeterince açık bir tanımını sunuyor.

CoinDesk günlük pazar bülteni First Mover'ı okuyorsunuz. CoinDesk Markets Ekibi tarafından toplanan First Mover, gününüze, kripto piyasaları hakkındaki en güncel duygularla başlar, elbette asla kapanmaz, bitcoin ve daha fazlasındaki her vahşi salınımı bağlamlandırır. Parayı takip ediyoruz, böylece gerek yok.

Bitcoin 2020'de% 21 artarak 8.600 $ 'a yükseldi. Böyle bir performans, Standard & Poor's 500 ABD hisse senedi endeksinde bu yıl % 12'lik bir kayıpla çelişiyor. Ayrıca güvenilir altının % 12 kazancını aşıyor.

Aynı zamanda, salgın, acımasız verimlilikle, Bretton Woods sonrası para sisteminin yapısal zayıflıklarından bazılarını ortaya çıkardı ve ABD doları fiili küresel rezerv para birimi olarak kullanıldı.

Kripto boğalarının en uzun süredir devam eden anlatılarından biri, geleneksel finansın yapısal olarak kararsız olması ve sistem baskı altına girdiğinde yatırımcıların dijital varlıklara yönelmesi.

Federal Rezerv'in, hurda bono alımları da dahil olmak üzere, finansal sisteme trilyonlarca dolar yeni para enjekte etme hamlesi, gazetenin başlığının 2009'un başlarında Bitcoin blockchain'in genesis bloğuna gömülü olduğu ruhla uyumlu görünmektedir. son kriz: “Şansölye bankalar için ikinci kurtarma eşiğinde”

Birçok kripto endüstrisi yöneticisi, geleneksel sistemin çürütmekte olduğu mesajına yapıştı. Londra'da listelenen madencilik firması Argo Blockchain, 2020 yıl sonu sonuçlarında, insanlar alternatif değer depoları için avlanırken kriptoların benimsenmesini sağlayabilecek bir dinamik olan fiat para birimlerine olan güvenin zarar görmesini beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ