Bitcoin, en kötü günlerinden birini, Milano ve Venedik'in kilitlendiğini açıklayan haberlere yönelik bir yanıt vererek yaşadı. Petrol bugün % 50 düşerek 2007'den bu yana neredeyse tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Kara Pazartesi: Bitcoin Dahil Çökmeyen Kalmadı

Bitcoin, en kötü günlerinden birini, Milano ve Venedik'in kilitlendiğini açıklayan haberlere yönelik bir yanıt vererek yaşadı. Petrol bugün % 50 düşerek 2007'den bu yana neredeyse tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Uçuşların ve olayların toplu olarak iptal edilmesinden kaynaklanan bu inanılmaz düşüş, petrol ihraç eden ülkeler için önemli ekonomik riskler oluşturmaktadır.

Bu, oynaklığın artabileceği döviz piyasalarını ve bazı ülkeleri belki de önemli ölçüde etkileyecek.

CNY başlangıçta 6.9 dolardan açıldı, ayın başında 7 civarında biraz yükseldi, şimdi 6.95 dolardan işlem görüyor.

Borsa endeksi olan FTSE Mib bu Kara Pazartesi çöküş yaşadı.

Borsalar artık durum biraz daha netleşip normalleşene kadar ticareti askıya alıp almama konusunda zorlu kararlarla karşı karşıya kalabilir.

En önemlisi, Çin'in gizlemesi ve sansürlemesi nedeniyle bilgi üzerinde bir sis olması.

Ayrıca, medyada tekrarlanmaya devam eden istatistikler, genellikle hastaneye kaldırılanların sayısı, kaç yaşında olanlar, Çin merkezli coronanın birincil neden olup olmadığı veya başka bir şey olup olmadığını ayırt etmedikleri için genellikle çok genel kalıyor.

Yapılan en güçlü argüman, sağlık sisteminin başa çıkamayabileceğidir, bu nedenle genç ve yaşlı  herkesi etkilemektedir.

Bu küresel olarak yeni başladı, vakalar her 4 günde bir ikiye katlanıyor. Herkes bunu bir pandemi olarak görüyor, çünkü öyle, bu yüzden tedaviyle ilgili tüm araştırma kaynakları muhtemelen bunun için bir tedavi bulmaya odaklanmış durumda.

Potansiyel tedavilere dair söylentiler var, ancak bu bir virüstür, bu nedenle tıp henüz bunları nasıl doğru bir şekilde iyileştireceğini bilmiyor. Daha fazlası hafifletme anlamına gelir.

Mart genellikle İngiltere'de en soğuk aydır, bu nedenle belki de İtalya'yı takip edebilir, ancak Londra'da çok yağmurlu olmasına rağmen, belki de yüzeyleri daha hızlı temizler ve belki de yayılmayı biraz daha iyi engeller.

Milano ve diğer alarm bölgelerinde yaşam normal bir şekilde devam ediyor. Okullar, canlı akışlarla öğretilen türlerle normal akışında. İnsanlar genellikle işe gidecek, ancak iş için bölgeye girip çıkması gerekenler şimdi izin alıyorlar.

Bu 'tatil', en azından bazıları için verimlilikte milyarlarca kayıp olan işverenler tarafından karşılanıyor.

Ancak açık olan, finansal piyasalardaki ticaretin, iki, belki de üç hafta boyunca kapanması gerekebileceğidir; en azından, satıcıdan korkmak için herhangi bir finansal teşvik almak en iyisi olacak..

Bitcoin’in ticareti, bazıları merdiven altında çocuklar tarafından işletilen binlerce kripto borsası olduğundan kapatılamaz.

 Bununla birlikte, daha fazla para basma beklentisiyle bitcoin'in yükselmesini beklersiniz, ancak bitcoin'in talebinin bir kısmı uluslararası ticaretten gelir ve bu bazı yerlerde kısıtlanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ