Onaylanmış Corona Virüsü vakaları küresel olarak büyümeye devam etmektedir. Suudi Arabistan Krallığı eski müttefik Rusya'ya karşı beklenmedik bir petrol fiyatı savaşı başlattı.

Kara Pazartesi: Ticaret Savaşı Petrol savaşlarına Dönüştü – Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Onaylanmış Corona Virüsü vakaları küresel olarak büyümeye devam etmektedir. Suudi Arabistan Krallığı eski müttefik Rusya'ya karşı beklenmedik bir petrol fiyatı savaşı başlattı.

Sonuç olarak, geleneksel finansal piyasalar ciddi şekilde düşüyor. Aynı zamanda, Bitcoin onlarla pozitif bir korelasyon sergiliyor ve Ocak 2020'den bu yana ilk kez 8.000 doların altına düşüyor.

2020 Petrol Fiyat Savaşı

Corona Virüsü salgını tüm finansal piyasaları ve sektörleri vurdu. Petrol bir istisna değildir. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) son zamanlarda düşen fiyatları yapay olarak şişirmek amacıyla dünya pazarlarına ham petrol arzını günde 1,5 milyon varil azaltmaya karar verdi.

Bununla birlikte, ana petrol ihracatından biri olan Rusya, OPEC’in üretimi azaltma tavsiyesine uymayı reddetti. Cuma günü % 10'luk bir satışla sonuçlandı. Suudi Arabistan buna karşı hareket etti ve pazardaki Rus payını geri almak için satış fiyatlarını  düşürdü.

Böylece geleneksel medyanın Petrol Fiyatı Savaşı olarak adlandırdığı şey başladı ve tarihin en kötü ticaret günlerinden birine yol açtı. ABD petrol fiyatları, örneğin, yaklaşık % 35 ile 41.5 $ 'dan 27.2 $' a düştü. Bu 1991'deki Körfez Savaşı'ndan bu yana en düşük fiyat seviyesidir.

Geleneksel Finansal Piyasalar Çöküşte

Corona Virüsü genişlemeye devam ediyor ve dünya çapında teyit edilen vakalar 110.000'i aşıyor. Borsalar üzerindeki etkiler ortada. S&P 500 (SPX) vadeli işlemleri % 5'lik bir düşüşe işaret ettikten sonra durmuştu.

ABD'deki diğer popüler endeksler arasındaki durum da benzer. Nasdaq Composite (COMP) vadeli işlemleri  % 4,8 düşüş gösterirken, Dow Jones vadeli işlemleri % 5,05 seviyesindedir. Piyasaların çoğu % 8-10 oranında bir düşüş öngördüğü için Avrupa'nın durumu daha da kötüleşirken, İtalya'nın borsaları % 10'luk bir ticaret başlangıcına işaret ediyor.

Asya ve Asya Pasifik bölgesi de kanıyor. Avustralya’nın S & P / ASX 200 pazartesi sabahı % 6’dan fazla düşüşle sonuçlandı.

Japonya’nın Nikkei 225,% 5.6’lık bir gerileme ile  ve şu anda bir yıldan fazla bir süredir en düşük kapanma noktasında. Güney Kore’nin Kospi'si % 4 ve Hong Kong’un Hang Seng'i % 3,5 oranında değer kaybetti.

Bitcoin 8.000 $ 'ın Altında

Bitcoin, yuvarlanan geleneksel finans piyasalarını izledi. En büyük dijital varlığın düşüşü başlangıçta Cumartesi günü 9200 $ 'a ulaştıktan sonra başladı.

Bazıları bunun 8.700 dolarlık destek seviyesinden sıçrayacağını tahmin etse de, en kötüsü henüz gelmedi. Pazar günü, BTC başka bir değer kaybını yaşadı ve 8.250 dolara düştü. Bu da durduramadı ve birkaç saat sonra Bitcoin tekrar azaldığını gördü - bu sefer 7.600 dolar kadar düştü.

Böylece, piyasa değeri ile önde gelen kripto para birimi hafta sonu boyunca % 15'in üzerinde düştü. Fiyat biraz iyileşti ve şu anda 7.900 $ 'ın üzerinde işlem görüyor, ancak yine de biraz düşüş gösteriyor.

 En son olumsuz fiyat hareketlerinin ortasında, Bitcoin bir kez daha geleneksel finansal piyasalarla pozitif bir korelasyon gösteriyor. Güvenli liman mı değil mi zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ