Tarihsel olarak, kripto para birimleri birbirleriyle, özellikle de en iyilerle, yüksek oranda ilişkilendirilmiştir. Kripto para birimleri ile altın arasındaki korelasyon geleneksel olarak zayıftır.

Tarihsel olarak, kripto para birimleri birbirleriyle, özellikle de en iyilerle, yüksek oranda ilişkilendirilmiştir. Kripto para birimleri ile altın arasındaki korelasyon geleneksel olarak zayıftır.İki yeni trend ortaya çıkıyor

Kara Perşembe gününden bu yana iki yeni eğilim ortaya çıktı: Bitcoin (BTC) ve diğer dokuz kripto para birimi arasındaki korelasyon görülmemiş seviyelere ulaşırken, Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon negatif oldu. İlginç bir şekilde, Bitcoin ve Tether (USDT) stabilcoin arasındaki korelasyon bile güçlendi.


Ayrıca, son on günlük dönemi inceleyerek, Bitcoin'in altın ile negatif ilişkisinin daha da güçlendiğini ve NASDAQ ve S&P 500 ile negatif hale geldiğini gözlemliyoruz.

Bitcoin ve diğer üst para birimleri arasındaki korelasyondaki bu artışın arkasındaki neden, pandeminin getirdiği genel kaygı ve belirsizlik ve onu takip eden ekonomik krizden kaynaklanabilir. Kripto piyasası söz konusu olduğunda, Bitcoin blok ödülünün yarıya inmesi ve Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi göz önüne alındığında ek belirsizlik söz konusudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ