Microsoft, karantinaya alınan oyuncuların, şirketin Blockchain As a Service (BaaS) teklifinin belkemiği olan Azure bulut platformunu zorladığını kabul etti.

Karantinaya Alınmış Oyuncular Microsoft Azure Tabanlı Blockchain Platformunu Zorluyor

Microsoft, karantinaya alınan oyuncuların, şirketin Blockchain As a Service (BaaS) teklifinin belkemiği olan Azure bulut platformunu zorladığını kabul etti.

SEC dosyalamasında Microsoft, “küresel sağlık salgınının” Azure bulut hizmetleri üzerindeki etkisini ele almaktadır. Şirket, bazı bölgelerde “bazı bilgi işlem kaynağı türleri (...) dağıtımlarının tipik yüzde 99,99'luk başarı oranlarımızın altına düştüğünü” kabul ediyor. Ayrıca Microsoft, “Xbox Live ['ın genel Azure kapasitesini zorladığını” onaylıyor:

“Geçtiğimiz hafta boyunca kullanımdaki artışın bir sonucu olarak, bazı bölgelerde (Avrupa Kuzey, Avrupa Batı, İngiltere Güney, Fransa Orta, Asya Doğu, Hindistan Güney, Brezilya Güney) önemli talepler yaşadık ve bazıları için dağıtımları gözlemliyoruz bu bölgelerdeki bilgi işlem kaynakları, tipik yüzde 99,99'luk başarı oranlarımızın altına düşüyor. ”

Bununla birlikte, şirket önceliklendirme kriterlerini değiştirmek zorunda kalmadı ve yine de acil durum hizmetlerine öncelik verdi.

Bir Microsoft sözcüsü, şirketin “Microsoft Azure blogunun ötesinde paylaşacak hiçbir şeyi olmadığını” söyledi.

Microsoft Azure Blockchain Hizmeti

Azure kullanıcıları, kendi donanım altyapılarına yatırım yapmak zorunda kalmadan bulutta Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere bir blockchain ağı dağıtabilirler. Müşterileri arasında GE Aviation, J.P. Morgan ve kendi Xbox'ı var.

 Bu arada Bitcoin ağına olan talep “kripto kışından” bu yana en düşük seviyede.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ