Koronavirüs salgını tahribat yaratmaya devam ederken tüm dünyanın evlerine kapanması söylendi. Sonuç olarak, dünya neredeyse tamamen dijital hale geldi.

Karantinaya mı Takıldınız? Bu Çevrimiçi Kurslarla Bitcoin ve Blockchain Uzmanı Olun

Koronavirüs salgını tahribat yaratmaya devam ederken tüm dünyanın evlerine kapanması söylendi. Sonuç olarak, dünya neredeyse tamamen dijital hale geldi.

NPR'nin yakın tarihli bir makalesi, haber sitelerine yapılan ziyaretlerin % 60 oranında arttığını ve insanların çevrimiçi video oyunları oynamak için daha fazla zaman harcadığını gösterdi. Aynı zamanda, çevrimiçi öğretim platformları ücretsiz veya çok indirimli sanal kurslar sunmaya başladı. Aşağıda, evde vakit geçirirken keşfedilmeye değer çevrimiçi blockchain ve kripto para kursu listelerinin bir listesi bulunmaktadır.

Coursera: “Blockchain Devrimi Uzmanlığı”

E-öğrenme merkezi Digital Defynd tarafından en iyi blockchain sertifikasyon kursu olarak yer alan Coursera’nın “Blockchain Devrimi” kurs serisi, öğrencileri iş, hükümet ve toplum için blockchain ile tanıştırmak için tasarlanmıştır.

Kurslar, dünyaca tanınan bir konuşmacı ve Blockchain Araştırma Enstitüsü'nün genel müdürü Don Tapscott ve en çok satan kitap olan “Blockchain Devrimi” nin yazarı ve “Finansal Hizmetler Devrimi” adlı yeni bir kitap olan Alex Tapscott tarafından verilmektedir.

BRI’nin iletişim direktörü Luke Bradley, farklı yaşlardan öğrencilerin Blockchain Devrimi ders serisini değerli bulduğunu söyledi:

“Kursu almak için herhangi bir kodlama deneyimi gerekmiyor. Tek ihtiyacınız olan haftada yaklaşık 8-12 saat ve bazı öğrencilerin haftada 4-6 saat koyarak kursu bitirmelerini sağladık. ”

Bradley ayrıca kursun diğerlerinden farklı olduğunu belirterek, öğrencilerin sonunda öğrendiklerini bir “blockchain fırsat analizi” ile uygulayacaklarını belirtti. Bunu “bir öğrencinin mesleğinde veya kuruluşunda bir blockchain uygulaması bulup analiz etmek için uygulamalı bir fırsat” olarak nitelendirdi. Dört ders serisini tamamlayan öğrenciler, önde gelen lisansüstü işletme okulu INSEAD'den sertifika alırlar.

Bradley ayrıca, yakın zamanda BRI'nın “Finansal Hizmetlerde Blockchain Devrimi” adı verilen finansal hizmetler profesyonellerine hitap eden ek bir kurs serisi başlattığını kaydetti. Bu seri, blockchain'in temelleri hakkında bilgi edinmek isteyen bankacılık ve finans alanlarında bulunan öğrenciler için tasarlanmıştır.

BRI şu anda Blockchain Revolution kurs serisinin ilk ayının % 50’sini sunuyor.

Udacity: “Blockchain Geliştiricisi Olun”

Blockchain benimsenmesi artmaya devam ettikçe, alandaki geliştiricilere olan talep de önemli ölçüde artmaktadır. Udacity’nin “Blockchain Geliştiricisi Olun” kursu, öğrencilerin kendi özel blockchainlerini oluşturmalarına, blockchain kimliğini kullanarak dijital varlıkları korumalarına, Ethereum platformunu keşfetmelerine ve DApp olarak bilinen merkezi olmayan bir uygulama geliştirmek için Solidity ve akıllı sözleşmeleri kullanmalarına olanak tanır.

Udacity’nin CEO'su Gabe Dalporto, programın genel amacının öğrencilere uygulamalı projeler sunmak olduğunu söyledi:

“Kurs sırasında öğrenciler, akıllı sözleşmeler ve (ERC-721) token standardını kullanarak Ethereum blok zincirinde benzersiz bir token (CryptoStar) sahipliğini oluşturmalarına, satmalarına ve aktarmalarına izin veren merkezi olmayan bir uygulama oluşturacaklar.”

Kursun sunduğu bir diğer proje ise tedarik zinciri üzerinden maddeleri takip etmektir. Dalporto, öğrencilere ürün tedarik zincirinden aktarılırken blockchain ürün sahipliğini nasıl yöneteceklerini ve denetleyeceklerini öğrettiğini kaydetti. “Bu, mülkiyetin devri, ürün denetimi ve tedarik zinciri yönetimini desteklemek için akıllı bir sözleşme ile noterleştirme hizmetinizi geliştirmenize yardımcı olabilir” diye açıkladı.

Kurstaki diğer projeler, çoklu akıllı sözleşmelerle DApp'ler oluşturmaya ve öğrencilerin sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak sahiplik haklarını temsil edecekleri merkezi olmayan bir mülk listeleme uygulaması oluşturmaya odaklanmaktadır. Daha sonra tokenlar mülk talebini temsil etmek üzere darp edilecektir. Dalporto'ya göre, Udacity’nin blockchain geliştirici kursu, etkileşimli deneyimi nedeniyle benzersizdir:

“Bu kurs, alana girmek isteyen herkes için açık bir fırsat sunuyor. Ayrıca, blockchain hala gelişmekte olan bir teknolojidir, bu yüzden hemen bir etki yaratmaya başlama şansına sahipsiniz. Ortaya çıkan bir alandaki kritik farklılaştırıcı, uygulamalı deneyimdir ve bu programda tam olarak alacağınız şey budur.”

Dalporto, kursun tamamlanması için ortalama dört ay sürdüğünü açıkladı ve bu da haftada yaklaşık 10 saat çalışmayı içeriyor. Tamamlandığında, öğrenciler Udacity'den Dalporto'nun bir LinkedIn profiline eklenebileceğini söylediği bir nanodegree sertifikası alacaklar.

Udacity, kaydolmak isteyen herkes için 24 Mart'a kadar site genelinde % 50 indirim sunuyor.

Hyperledger ve Linux Vakfı: Blockchain eğitim kursları

Hyperledger ve Linux Vakfı, EdX ile ortaklaşa almak için tamamen ücretsiz olan beşi de dahil olmak üzere tüm bir blockchain eğitim kursları kataloğu sunmaktadır. Hyperledger'in genel müdürü Brian Behlendorf, ücretsiz tanıtım kurslarının en popüler olduğunu söyledi:

LFS170 - Blockchain: Kullanımlarını ve Etkilerini Anlamak

LFS171 - Hyperledger Blockchain Teknolojilerine Giriş

Behlendorf'a göre, bu kurslar öğrencilerin bir blockchain'in tam olarak ne olduğunu ve dünya çapında değişimi sağlama potansiyelini anlamalarına yardımcı oluyor. Behelndorf, “Bu kurslar öğrencilerin teknoloji, iş dünyası ve kurumsal ürün ve kurumlardaki kullanım örneklerini analiz etmelerini sağlıyor. Her iki ücretsiz kursu da tamamlayan öğrenciler, EdX'ten iş için blockchain'de profesyonel bir sertifika almaya hak kazanırlar.

Ücretsiz kurslara ek olarak, Aries, Fabric, Indy, Sawtooth ve Ursa dahil olmak üzere belirli Hyperledger projelerinin nasıl yönetileceği ve kullanılacağına dair ayrıntılara giren daha gelişmiş programlar var. Linux Vakfı ayrıca profesyonellerin bilgi ve becerilerini göstermelerine yardımcı olmak için Hyperledger Fabric ve Hyperledger Sawtooth sertifika sertifikaları da sunmaktadır.

Behlendorf, Hyperledger blok zinciri kurslarının benzersiz olduğunu, çünkü öğrencileri Hyperledger ile profesyonel çalışmak isteyenlere yardımcı olan Hyperledger sertifikasyon sınavlarına hazırlanmak için gerekli bilgileri sağlamak üzere tasarlandıklarını kaydetti.

“Blockchain: Kullanımlarını ve Etkilerini Anlamak” ın tamamlanması yaklaşık 20 saat sürerken, “Hyperledger Blockchain Teknolojilerine Giriş” yaklaşık 40 saat sürüyor. Doğrulanmış bir tamamlama sertifikası almak isteyen öğrenciler EdX'ten 199 $ ücret karşılığında bir tane alabilirler.

Udemy: Lolli’nin “Kazan ve Öğren” programı

E-öğrenme için küresel bir pazar olan Udemy, Bitcoin (BTC) ve blockchain ile ilgili 2.000'den fazla kurs sunuyor. E-öğrenme devi, kullanıcılarına Bitcoin, finans ve kriptoyla ilgili diğer konular hakkında bilgi edinmeleri için araçlar sağlamak üzere bir Bitcoin ödül platformu olan Lolli ile bir ortaklık kurdu.

Lolli’nin CEO'su ve kurucu ortağı Alex Adelman, Udemy ile ortaklığın ilk önce Bitcoin'i çevrimiçi kurs satın almak için geri sunmak üzere başlatıldığını söyledi. Lolli'nin şimdi Udemy ile ortaklığını 24 Mart'ta başlayacak olan “Kazan ve Öğren” i başlatmak için genişlettiğini belirtti. Adelman'a göre, bu program Udemy'nin sitesinde, çevrimiçi kurslar için indirimli fiyat önerecek olan özel bir açılış sayfası içerecek. Lolli kullanıcıları:

“Çoğu insanın bu süre zarfında evlerinde kaldığını anlıyoruz ve Bitcoin, özellikle Bitcoin ve kripto konusunda yeni olanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için onlara kaynak sağlamak istiyoruz. Bu zamanı öğrenmek ve süreçte ücretsiz Bitcoin kazanmak için harcamak için onları teşvik etmek istiyoruz. ”

Lolli kullanıcıları zaten Udemy'den 1.000'den fazla blockchain ve kripto para birimi ile ilgili kurs yayınladı. Adelman, koronavirüs pandemisi nedeniyle daha fazla insan karantinaya zorlandığı için bu sayının artmasını bekliyor.

Adelman, yeni kullanıcıları ağırlamak için Udemy / Lolli açılış sayfasında seçilen çevrimiçi kursların çoğunun karantina dönemlerinde indirimli olacağını söyledi. Lolli de geri dönüş oranını artıracak, böylece kullanıcılar 20 Mart'tan başlayıp 30 Nisan'a kadar sürecek şekilde Bitcoin'de % 16 geri alacaklar.

Ivan on Tech Academy

Tanınmış kripto YouTuber Ivan on Tech, bireyleri kripto para birimi ve blockchain endüstrisindeki fırsatları öğrenmeleri için güçlendirmek için “Ivan on Tech Academy” yi başlattı. Ivan'a göre, uzaydaki en başarılı insanlar tüccarlar değil, inşaatçılar.

“Tüm yeni endüstriler fırsatlarla dolu. 10 yıl önce mobil uygulamalarla veya 90'larda internetle veya 80'lerde bilgisayarlarla çalıştığınızı düşünün. Bununla birlikte, çoğu insan harika bir kariyer ya da iş kurma fırsatlarını kaçırıyor. ”

Blockchain eğitimini kitlelere getirmek için Ivan, daha önce blockchain alanı hakkında herhangi bir beceri veya bilgiye sahip olmayan bireyler için kurslarını oluşturdu. Şu anda 15.000 öğrencinin programına kayıtlı olduğunu ve her öğrencinin ders bitiminde bir sertifika kazandığını kaydetti.

“Öğrencilerimiz çok çabuk sonuç alıyorlar ve çok pratik bir yaklaşım sunduğumuz için günler içinde Dapps oluşturabilirler. İstihdam ve kendi projelerini başlatmakla ilgilenen insanlar için de yardım sağlıyoruz. ”

Diğer ev içi öğrenme seçenekleri

Yukarıda listelenen derslere ek olarak, Class Central blok zincirinde 95 ders ve kripto para birimi üzerine 66 derslik bir veritabanı sunmaktadır. Ayrıca, Bitcoin Dersleri adlı yeni bir uygulama, genç nesli Bitcoin hakkında eğitmeye yöneliktir. İlk dört ders ücretsizdir ve öğrenciler kurs bittikten sonra Bitcoin kazanabilirler. Kripto yatırım uygulaması Abra da kripto hakkında 10 günlük ücretsiz bir kurs başlattı.

 Son olarak, YouTube'da ücretsiz eğitim serisi sunan bir dizi kripto para birimi ve blockchain etkileyicileri de var. Örneğin, Crypto Wendy O’nun YouTube kanalı, ticaret hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler için karmaşık göstergeleri parçalamak üzere tasarlanmış videolardan oluşuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ