Bitcoin (BTC) kritik bir noktada yer alıyor. 1 Haziran'da, boğalar simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerinde bir fiyata ilerledi. Ancak, takip alımının olmaması nedeniyle, fiyat 2 Haziran'da üçgene geri döndü.

Kararsız Kalan Bitcoin

Bitcoin (BTC) kritik bir noktada yer alıyor. 1 Haziran'da, boğalar simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerinde bir fiyata ilerledi. Ancak, takip alımının olmaması nedeniyle, fiyat 2 Haziran'da üçgene geri döndü.

O zamandan beri BTC / USD kuru, 20 günlük basit hareketli ortalama (9.423 $) ile simetrik üçgenin direnç çizgisi arasında işlem görüyor. Bu düşük seviyeler düşüşü satın almayı öneriyor.

Boğalar fiyatı bir kez daha üçgenin üzerine çıkarabilirse, 10.500 dolara doğru bir ralli mümkündür. Ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savunabilirler, ancak boğalar harekete geçerse yeni bir yükseliş eğilimi olabilir. Üçgenin kırılması durumunda fiyat hedefi 11.778 dolar seviyeleri.

Parite 20 günlük SMA'nın altına inerse, bu durum dayükseliş görünümü geçersiz kılınacaktır. Böyle bir durumda, simetrik üçgenin destek hattına bir düşüş mümkün olabilir. Üçgenin altında, 8.130.58 $ 'a bir düşüş olması muhtemeldir. Bununla birlikte, böyle bir düşüş olasılığı düşüktür.

Ancak, aşağı yönde, boğalar satıcıların fiyatı üçgenin destek hattına düşürmesine izin vermiyor. Bu olumlu bir işaret. Fiyat mevcut seviyelerden yükselirse, boğaların fiyatı üçgenin üzerine taşımak için bir deneme daha yapması muhtemeldir.

Başarılı olursa, paritenin 10.400 $ - 10.500 $ seviyesine çıkması muhtemel. Bu nedenle, trader'lar 9.900 $ 'ın üzerinde giriş ve 9.500 $' da bir stop-loss arayabilirler. Parite bu dirençten kurtulmak için mücadele ederse ve pozisyonun geri kalanındaki duraklar başabaş tutulabilirse, 10.500 $'a kısmi kâr almak akıllıca olabilir.

Parite 10.500 $ seviyesine yükselirse, yukarı yönlü hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Tersine, parite mevcut seviyelerden düşerse ve 9.400 $ 'ın altına inerse, 9.200 $' a düşme olasılığı vardır. Boğalar bu destek bölgesini savunmak için agresif bir girişimde bulunacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ