Janet Jackson'ın eski kocası Wissam Al Mana, bir kripto para dolandırıcılığına karıştıktan sonra Facebook'a karşı yasal yollara başvuruyor.

Katarlı Milyarder Kripto Dolandırıcılığı Kurbanı Oldu - Facebook

Janet Jackson'ın eski kocası Wissam Al Mana, bir kripto para dolandırıcılığına karıştıktan sonra Facebook'a karşı yasal yollara başvuruyor.

Katar iş patronu Wissam Al Mana, fotoğrafını reklam amaçlı kullanan bir kripto para dolandırıcılığıyla ilgilenmediği için Facebook'a iftira davası açtı.

The Times'ın raporuna göre Al Mana, Dublin Yüksek Mahkemesi'ndeki sosyal medya devrine karşı tedbir kararı aldırdı.

Al Mana'nın Gizli Hayatı

Varlığı 1 milyar doları aşan Al Mana, Orta Doğu'daki en etkili insanlardan biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca kedisi babası tarafından kurulan Katar merkezli Al Mana Group'un yönetiminde.

Pop yıldızı Janet Jackson'ın eski kocası olmasına rağmen, Al Mana oldukça esrarengiz bir yaşam tarzı sürdürüyor. İşadamı nadiren basınla etkileşime giriyor ve resmi sosyal medya hesabı bulunmuyor.

Bu, onu kripto dolandırıcılarına karşı savunmasız bir hedef haline getiriyor, çünkü sahte onayları ele almak için Facebook veya Twitter sayfasını kullanamıyor, bu da efsanevi Slovak bisikletçi Peter Sagan'ın geçen hafta yaptığı şey.

Milyarderler Facebook'ta

Al Mana, sahte kripto reklamları nedeniyle Facebook'u mahkemeye götüren ilk milyarder değil. Hollandalı John de Mol aslında 600 milyar dolarlık bir şirkete karşı zafer kazandı.

 MoneySavingExpert.com'dan Martin Lewis, sahte medya yayınlarındaki sahtekarlar tarafından adının kullanıldığını fark ettikten sonra Facebook'ta hesap açmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ