Bitcoin yarılanması sadece birkaç gün içinde ortaya çıkacak şekilde ayarlandığında, analistler madencilik operasyonlarında önemli kesintiler olacağını tahmin ediyorlar.

Katastrofik Bozulma veya Sağlıklı Yeniden Dengelenme? Halving Bitcoin Madencilerini Nasıl Etkileyecek

Bitcoin yarılanması sadece birkaç gün içinde ortaya çıkacak şekilde ayarlandığında, analistler madencilik operasyonlarında önemli kesintiler olacağını tahmin ediyorlar.

12 Mayıs'ın ilk saatlerinde Bitcoin (BTC) blok ödüllerinin yarıya inmesini bekleyen birçok analist, etkinliğin kripto pazarları ve madencilik topluluğu için ne anlama geleceği üzerine yoğunlaşmaya başlıyor.

Cointelegraph, yarılanmanın bir “sağlıklı yeniden dengeleme” veya göç gücü ve artan ücretler için bir katalizör içerip içermediğine dair benzersiz görüşlerini almak için üç analistle konuştu.

Analistler, yarılanmanın madenciler üzerindeki etkilerini tartışıyorlar

TokenInsight'ın baş analisti Johnson Xu, yarılamanın madenciler üzerinde önemli bir etkisi olacağını öngörüyor.

Ji, “S9 gibi eski nesil madencilerin büyük bir yüzdesi kısa vadede kapatılacak ve yarıya indirildikten birkaç ay sonra ağdan kalıcı olarak ayrılacak” diyor.

“Bitcoin yarılanması ağın kısa süreli kaosla sonuçlanmasına karşın, zorluk ayarlaması başladığında ve denge durumuna geçtikten sonra, bitcoin ağını hızlı bir şekilde kararlı bir konuma geri döneceğiz. Yarılanma uzun vadede sektöre pozitiftir. ”

Ji, “Bitcoin yarılanması, ağı, madencilerin yeterli marj yapabileceği verimli bir ağa yeniden adapte olmaya zorlamak için sağlıklı bir yeniden dengelemedir” diyor.

Fiyatlar yarılanmadan sonra yükselecek mi?

Buna karşılık, NEM Ventures'ın ticaret müdürü Nicholas Pelecanos, yarılanmanın “tarihsel olarak Bitcoin'in en muazzam boğa koşusunun başlatacağını” belirtiyor.

Bununla birlikte Pelecanos, blok ödüllerindeki azalmanın, hash gücünde ani bir düşüşün yanı sıra genellikle “kısa bir satışı” tetiklediğini belirtti.

 Pelecanos, madencilere yönelik kesintilerin geçici olabileceğini öngörüyor: “Tarih kendini tekrarlayacak ve bitcoin yarıya indirildikten sonra düşüşe girerse, yüksek işletme maliyeti madencileri bitcoin sürdürülebilir bir fiyata ulaşana kadar kulelerini kapatmak zorunda kalabilirler.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ