Tezos Kurucu Ortağı: "Platform Yakında Açılacak"

Kendinden yönetimli Blockchain protokolü Tezos'un kurucu ortağı Kathleen Breitman, devam eden davaların projeyi sarsmasına rağmen birkaç hafta içinde platformu başlatma sözü verdi. Duyuru, 17-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen UCLA Blockchain Lab'ın Cyber Days konferansında gerçekleşti.

Tezos, Temmuz 2017'de (ICO) sırasında 232 milyon dolar ile rekor kırdı. Proje, o günden beri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenlemelerine uyma konusundaki soruşturma ve birden fazla davaya konu oldu.

Tezos ICO’ları menkul kıymet mi?

Tezos'un ICO sırasında ABD yatırımcılarına satılan simgelerin aslında menkul kıymet olduğu iddia ediliyor. Şirket, bunları SEC'e kaydetmediğinden, Amerika'da bu işlem menkul kıymet dolandırıcılığı anlamına gelecektir.

Geçen hafta gerçekleşen bir UCLA konferansında Kathleen Breitman, yasal zorluklara rağmen kendi koşullarıyla önümüzdeki birkaç hafta içinde hayata geçireleceği ve XTZ tokenlerin dağıtılması konusuna dair söz verdi. Bretman şunları söyledi:

"Token'i önümüzdeki haftalarda yayınlamayı düşünüyoruz. Kendi şartlarımıza göre bunu yapma hakkımız var. İlerlemek için bazı şeylerin yapılması gerekiyor."

Tezos, Kathleen Breitman ve projenin kaynak kodunu kontrol eden kocası ve kurucu ortağı Arthur Breitman ve ICO sırasında toplanan tüm fonları kontrol eden Tezos Vakfı ile ayrı ayrı idare ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ