Bu yazımızda sizlere Kava Coin Nedir? sorusunun cevabını verip Kava Coin projesinin detaylarını anlatacağız.

Kava Coin Nedir? İşte Detaylarıyla Kava Coin

Bu yazımızda sizlere Kava Coin Nedir? sorusunun cevabını verip Kava Coin projesinin detaylarını anlatacağız.

Kava Coin Nedir?

Kava, tüm büyük kripto varlıklarına karşı stablecoinler ve merkezi olmayan krediler sağlayarak varsayılan DeFi platformu olmayı hedefliyor.

Kava, Cosmos'u kullanır ve Tendermint tabanlı Proof-of-Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasıyla çalışır. Kava, özünde MakerDAO'ya benzer bir sisteme dayanıyor ve CDP'ler kullanıyor ancak bağımsız ağlarda (örneğin XRP, Bitcoin) çalışan kripto para birimleri eklemek için Cosmos bölgelerinden yararlanıyor.

Kava, iki ana tokena güveniyor: KAVA ve USDX (Kava'nın stabilcoini). Stabilcoin USDX'in yanı sıra, Kava, ağ doğrulayıcılarının bağlanma eğrilerinde daha fazla yer alan bir yönetişim tokenı olan KAVA'ya sahiptir. Kava son çare olarak borç veren olarak davrandığında da kullanılır.

Platformun üç ana kullanım durumu vardır:

Kullanıcılar, akıllı bir sözleşmede teminatı kilitleyerek Kava'nın stabilcoin'i olan USDX'i çekebilirler.

Bir getiri için USDX yatırabilirler.

Kullanıcılar, desteklenen herhangi bir kripto varlığı için sentetik kaldıraç oluşturmak için bir dizi teminatlı kredi alabilir. Örneğin, XRP'yi kilitlemek ve USDX'i XRP satın almak için kilitlemek, dolayısıyla XRP'de kaldıraçlı bir uzun pozisyon oluşturmak mümkündür.

Kava (KAVA) Nedir?

Kava, BTC, XRP, BNB, ATOM ve diğerleri dahil olmak üzere büyük kripto varlıklarının kullanıcılarına teminatlı krediler ve sabit paralar sunan zincirler arası bir DeFi platformudur.

Kullanıcılar, Kava'nın stabilcoin'i olan USDX karşılığında kripto varlıklarını teminatlandırabilirler.

KAVA, ağın güvenliğini sağlamaktan ve kritik parametreler üzerinde oy vermekten sorumlu yönetim ve stake varlıktır. Kava, merkezi olmayan bir borç verme platformu ve sabit paralar sağlayarak "fiili DeFi platformu olmayı hedefliyor büyük kripto varlıkları ile uyumludur ". Özellikle Kava şunları sağlar:

Merkezi olmayan krediler ve kaldıraç: Kava, büyük kripto para birimlerinin kullanıcılarına riskten korunma için kredilere, kaldıraca ve sabit paralara açık erişim sağlar.

Faizle stabilcoin hedging: Kava'nın USDX stabilcoin'i, USDX sahiplerine getiri sağlayacak şekilde bağlanabilir.

Genişletilebilir sentetikler ve türevler: Kava, geniş bir yelpazede yeni kripto varlıkları destekleyecek ve yeni sentetikler ve türev ürünler sunacak şekilde büyüyebilir.

Kava platformunun iki tür tokenı vardır: KAVA tokenı ve USDX stabilcoin. KAVA tokenı, KAVA blok zincirinin yerel tokenıdır: platformun güvenliği, yönetimi ve mekanik işlevlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. KAVA tokenı için üç ana kullanım durumu vardır:

Güvenlik: En iyi 100 node, blokları KAVA token'larındaki ağırlıklı bono payına göre doğrular. Doğrulayıcılar için ekonomik teşvikler, KAVA'yı blok ödül olarak, işlem ücretlerinde kazanmak ve KAVA'yı kaybetmekle karşı karşıya kalmak şeklinde gelir. Bu, yüksek çalışma süresinin sağlanamaması ve çift imzalama işlemleri gibi katı kesme koşullarına dayanır.

Yönetim: KAVA, teminatlandırılmış borç pozisyonu (CDP) sisteminin kritik parametrelerine ilişkin teklifler ve oylamalar için kullanılır. Buna, sistemin küresel borç limiti, desteklenen teminat türleri, borç limitleri, teminat oranı, ücretler ve USDX için tasarruf oranı dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Son borç veren: KAVA, sistemin yetersiz teminatlandırıldığı durumlarda rezerv para birimi olarak işlev görür. Bu gibi durumlarda, yeni KAVA basılır ve USDX güvenli bir şekilde aşırı teminatlandırılana kadar piyasadan USDX satın almak için kullanılır.

Benzer şekilde, USDX stabilcoin için üç temel kullanım durumu vardır:

Marjin ticareti / kaldıraç: Platformdan USDX alan kullanıcılar bunu öncelikle ek kripto varlıklar satın almak için kullanırlar ve maruziyetlerini etkin bir şekilde arttırırlar.

Faizle korunma: Traderlar, değişken kripto varlıklarına maruz kalmayı sınırlamaya çalışırken USDX'i istikrarlı bir varlık olarak tutabilirler. Sahipler, tokenlerini bağlayabilir ve mevcut USDX tasarruf oranına eşit faiz biriktirebilir.

Stablecoin ödemeleri: Kava blok zincirinin hızlı blok süreleri ve hızlı kesinliği, USDX'in genel ödeme kullanım durumları için kullanılmasını sağlar.

Kava Coin fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ