Mevcut fiyatlarla her zamankinden daha fazla varlık su altında, ancak koşulların iyileştirilmesi konusunda henüz çok az fikir birliği var.

Mevcut fiyatlarla her zamankinden daha fazla varlık su altında, ancak koşulların iyileştirilmesi konusunda henüz çok az fikir birliği var.

Bitcoin (BTC), hafta sonu ticareti 18.800 doların altında kısa bir fitil ürettikten sonra 3 Temmuz'da haftalık kapanışa yöneldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bollinger Bantları Volatiliteye İşaret Ediyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, üçüncü gün boyunca katı bir şekilde 19.000 $'a sabitlenen BTC/USD'yi izledi.

Parite, hafta sonu genel olarak oynaklığa ışık tutmuştu, ancak yazı yazılırken, önceki yarılanma döngüsünün Aralık 2020'den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinin altındaki ilk haftalık kapanış için hala yoldaydı.

Bir önceki hafta sonu eylemi, boğaları 20.000 doların altında bir kapanıştan kurtaran geç bir dalgalanma üretmişti.

Bununla birlikte, takip eden haftanın Wall Street ticareti boyunca momentum zayıf kaldı ve tüccarlar, önemli bir rahatlama sıçraması potansiyeli konusunda ikna olmadılar.

“19.300 doların altındayken 18.000 dolardan alt destek bölgesine doğru bir baskı arıyoruz. Hızlı kafa derisi ve sıkı geçersiz kılma, ”popüler Twitter hesabı Crypto Tony, gün içinde takipçilere bir güncelleme yazdı.

Diğer bir gönderinin bir bölümünde diğer hesap Ninja devam ederek, “Bu harekete gerçekten güvenemiyorum,” dedi.

Yukarı veya aşağı, haftalık kapanış yaklaşırken, gelen volatilite yorumcular tarafından dikkatle izlendi. Popüler analist Matthew Hyland, Bollinger bantları göstergesinin fiyat koşullarının yakında daha düzensiz hale geleceğine işaret ettiğini belirtti.

Günlük zaman dilimlerinde, BTC/USD alt Bollinger bandı yakınında işlem gördü ve Mayıs ayında meydana gelene benzer bir oynaklık ifadesi olarak aşağıya bir düşüş tehdidinde bulundu.

Bollinger bantları ile BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Sualtı Adresleri Mart 2020 Zirvesini Aştı

Bu arada yeni veriler, 2011'den bu yana en kötü aylık kayıpların ardından ortalama bir hodler'ın ne kadar acı çektiğini gösterdi.

Zincir içi izleme firması Glassnode'a göre, şu anda kayıpta olan haftalık hareketli ortalama benzersiz BTC adresleri sayısı, 3 Temmuz'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.8 milyona ulaştı.

Cointelegraph'ın daha önce bildirdiği gibi, önceki kapitülasyon olaylarında, gerçekleşmemiş kayıpları görmek için arzın %60'ına ihtiyaç vardı.

Kayıp tablosundaki Bitcoin adresleri. Kaynak: Glassnode

On-Chain College analitik hesabı, Haziran ayı sona ererken özetlenen "1 Mayıs'tan bu yana Bitcoin Net Gerçekleşen Kayıplarda neredeyse 40 Milyar Dolar".

"Bazıları istifa etti, bazıları takıldı. Kesin olan bir şey var - geçen yıl bu alanda bulunduysanız ve hala buradaysanız, oldukça fazla dalgalanma yaşadınız."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ