Bitcoin (BTC), yeni kazançlara izin vermek için aşırı long pozisyonların temizlenmesi gerektiğine dair uyarıların ortasında Çarşamba günü fiyat düşüşünü uzattı.

Kayıpların İkinci Günü Ethereum 2.000 Dolar Seviyesinde İken Bitcoin Yüzde 5 Düştü

Bitcoin (BTC), yeni kazançlara izin vermek için aşırı long pozisyonların temizlenmesi gerektiğine dair uyarıların ortasında Çarşamba günü fiyat düşüşünü uzattı.

BTC fiyatı 56.000 dolarlık desteğe zar zor bağlı kalıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView, BTC / USD'nin Çarşamba ticareti sırasında 55.760 $'lık yeni yerel düşük seviyelere ulaştığını gösterdi.

Altcoinler de önceki başarılarını tersine çevirmeye başladıkça, Ethereum (ETH) 2.000 $'ın altına düşerken, parite için daha önemli kayıpların olduğu ikinci bir gün geldi.

Trader davranışına bir bakış, önceki spot fiyatta long pozisyonların kaldıraçlı olduğuna işaret etti ve bu da başka bir düzeltmeye göre daha fazla yukarı yönün daha muhtemel olduğuna inandığını gösteriyor. Analist Filbfilb, bu pozisyonların Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyelerinde anlamlı bir girişimde bulunabilmesi için tasfiye edilmesi gerektiğine inanıyor.

Bybt izleme kaynağından gelen verilere göre, en son fiyat hareketi piyasa kompozisyonunu canlandırmak için bir yol açtı. Son 24 saatte 2 milyar dolarlık tasfiye, bunun 600 milyon doları yalnızca tek bir saatte meydana geldi.

İzleme hizmeti Whalemap, olası bir zemini gözlemleyerek, "23 Mart'ta 55172 $ 'dan bir balina cüzdanına büyük bir giriş oldu" dedi.

"Fiyatın bu seviyeye nasıl tepki verdiğini görelim. Genellikle fiyatlar bu kadar güçlü desteklerden sıçrar. "

Altcoinler güçlü haftalık başlangıcı tersine çevirdi

Altcoinlerde, yazım sırasında güçlü performans tehlikedeydi ve Ether, tarihi seviye olan 2.000 $'ın altına düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden uzaklaştı.

XRP ve Polkadot'un DOT'u, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminde en büyük kaybedenlerdi ve gün içinde %10'un üzerinde düşüş kaydetti. İlk 50 tokenın biri hariç tümü kırmızı renkteydi.

Yorum yapan popüler trader Scott Melker aşırı hassas traderları suçladı ve şu tweeti attı

“Bitcoin hapşırır ve birkaç yüz dolar düşürür, sinirli traderlar paniğe kapılır, jabronis gibi altlarını satarlar ve Bitcoin Hakimiyeti yükselir. İyi günler”

"Altcoin ticaretinin bu pencerelerinin ne kadar hassas olduğunu hatırlatın."

Filbfilb, “Alt Sezon” un ikinci enkarnasyonunun çoktan burada olduğunu bile iddia ederken, Altcoinler dramatik bir dönüş için bahşiş bırakmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ