Dünyanın önde gelen kripto madenciliği merkezlerinden biri, yatırımcıların dijital para birimlerine ne kadar para ayırabileceklerini sınırlandırıyor.

Dünyanın önde gelen kripto madenciliği merkezlerinden biri, yatırımcıların dijital para birimlerine ne kadar para ayırabileceklerini sınırlandırıyor. Kazakistan, vatandaşlarının yıllık gelirlerinin yalnızca %10'unu dijital varlıklara yatırmasına izin verecek ve borsaları daha sıkı hale getirmek istiyor. Orta Asya ülkesi şu anda küresel blok ödül madenciliği endüstrisindeki en büyük oyunculardan biri.

Kazakistan, Kripto Madenciliğinde ABD'den Sonra  İkinci Sırada

Son verilere göre ülke, küresel hash oranının %18'ini oluşturan kripto madenciliğinde ABD'den sadece ikinci sırada yer alıyor. Düzenleyici bir baskıdan sonra Çin'den kaçan kripto madencilerine bir ev  sahipliği yaptı. Madencilik sektörü büyümeye devam ederken, hükümet ticarete kısıtlamalar getiriyor.  Astana Finansal Hizmetler Ajansı'nın (AFSA) perakende yatırımcıları ana ikamet yerleri hariç yıllık gelirlerinin %10'u veya toplam varlıklarının %5'i ile sınırladığını duyurdu.

Yatırımcılar, Mali Durumlarını Kanıtladıktan Sonra Yılda 100.000 Dolara Kadar Yatırım Yapabilirler

Kripto para yatırımcıları yılda 100.000 dolara kadar yatırım yapabilir.Ancak ancak mali durumlarını düzenleyicilere kanıtladıktan sonra. Outlet raporlarına göre, finansal verilerini paylaşmamayı seçenler için limit ayda 1.000 dolar. Yerel yayın kuruluşu, bilgileri doğrudan AFSA'dan aldığını ve raporun 4 Kasım'da onaylandığını söyledi. Yeni kuralların 26 Ekim'de yürürlüğe girdiği bildirildi. Mali düzenleyici, kuralların perakende yatırımcıları paralarını kaybetme gibi risklerden korumak için olduğunu iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ