Keizer

Ünlü Old Mutual Gold & Silver Fonu'un Bitcoin'e para yatıracağı duyurusunun ardından Russia Today'den Max Keizer, partiye biraz geç katıldıklarını söyledi. (İngilizce “a bit late” bit’in birazcık anlamına da gelmesine de gönderme yaparak)

Amerikalı yayıncı, tartışmasız olarak Bitcoin'in en büyük savunucularından birisi ve kriptokrasinin geleceği konusundaki tutum ve tahminleri konusunda çok iddialı.

Yıllardır altına ve kıymetli metallere yaptığı yatırımlarla bilinen Old Mutual'ın Gold & Silver Fonu başkanı Ned Naylor-Leyland, artık Bitcoin'e de yatırım yapacaklarını açıkladı. Dünyanın en eski fonlarından biri olan fonun bu kararı ciddi ses getirdi. Ned Naylor-Leyland portföylerinin en az %5’i ile Bitcoin’e yatırım yapacaklarını söyledi.

Keizer da konu hakkında şunları söyledi:

"Ned Bitcoin'in etkili bir altın olmasından, altın olarak tasarlandığından bahsediyor. Şimdi ona yatırım yapıyor, onun üzerine çalışmak için para harcıyor. "

Keizer, fon yöneticisinin tavsiyesini yıllar önce dinlemesi gerektiğini söyledi. En azından fyat bugünkü seviyenin biraz altında olduğunda:

"Onunla Bitcoin hakkında defalarca konuştuk, isteksiz ve tereddütlüydü, altın 2.0 olduğu fikrine direndi. Şimdi girdabın içine, büyük kara delik Bitcoin onu çekmeye başladı. "
“Bitcoin altın fiyatlarını da aşağıya çeken Wall Street matrisini parçalayarak altın maddesine yardımcı oluyor." dedi

Keizer, bunun altın fiyatlarında bir artışa neden olabileceğine inanıyor:

"Altın fiyatı öldüren tüm makineleri yok edeceğiz. Bitcoin, Musa’ya benziyor, türevlerinin denizini ayırıyor ve boşlukla, altın fiyatı, Bitcoin sayesinde, ons başına iki ya da üç bin dolara gelecektir. "

Bitcoin Aristo'nun iyi para tanımını karşılıyor

Keizer, Aristo'nun para tanımına geri dönüyor.

Yunan filozofu, paranın dört özelliğe uyması gerektiğini yazmıştı. Dayanıklı, taşınabilir, bölünebilir ve içsel değere sahip olmalıdır. Keizer altın gibi diyor, Bitcoin da şu şartları karşılıyor. Keizer altının özelliklerine sahip olan Bitcoin’in bu isterleri çok iyi yerine getirdiğini düşünüyor. (Çevirmen de bu hisleri paylaşıyor:)

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ