Kamu kayıtları ABD'nin Kentucky eyaletinin blockchain teknolojisine odaklanan bir çalışma grubu oluşturmak için yasal bir çaba gösterdiğini gösteriyor.

Kentucky Valisi, Blockchain Çalışma Grubu Oluştururan Tasarıyı İmzaladı

Kamu kayıtları ABD'nin Kentucky eyaletinin blockchain teknolojisine odaklanan bir çalışma grubu oluşturmak için yasal bir çaba gösterdiğini gösteriyor.

Kentucky Genel Kurulunun internet sitesine göre, eyalet valisi Andy Beshear makamına teslim edildikten on gün sonra yasayı 24 Nisan'da onayladı. Tasarı, Ocak ayı başlarında Senato'da tanıtıldı ve Şubat ayının sonlarında oybirliğiyle oybirliği ile geçti. Eyaletin Temsilciler Meclisi 14 Nisan'da 87-2 oyla kabul etti.

Geçen yasanın belirttiği gibi:

"Çalışma grubu, elektrik şebekesi, doğal gaz boru hatları, içme suyu temini ve dağıtımı, atık su dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, devletin kritik altyapısının güvenliğini artırmak ve korumasını artırmak için blockchain teknolojisini kullanmanın fizibilitesini ve etkinliğini değerlendirecektir.

Dokuz üyeli çalışma grubu (üç eski görevli üye dahil), İngiliz Milletler Topluluğu Teknoloji Ofisi, Kentucky Kamu Hizmeti Komisyonu ve Kentucky Ulusal Güvenlik Bakanlığı temsilcilerini içerecektir.

"Çalışma grubu, her yıl 1 Aralık'a kadar Vali ve Yasama Araştırma Komisyonuna rapor verecek. Rapor, mevcut öncelik listesini ve blockchain'in konuşlandırılıp konuşlandırılamayacağı ve buna bağlı herhangi bir fayda-maliyet analizini içerecektir."

 Mali etki belgesi, bu fonların devlet gelirlerinden elde edilmesi ile birlikte çalışmanın yıllık 400.000 dolara mal olacağını göstermektedir. Bu noktaya kadar, fonların "[m] 'si şu anda COT içinde görevlendirilmemiş ve pazarda sınırlı bulunabilirliği olan blockchain teknolojisinin kullanımındaki uzmanlığa erişmek için kullanılacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ