Kenyalı milyarder Chris Kirubi, adını promosyon amaçlı kullanan meşhur bir Bitcoin aldatmaca hakkında uyarılarda bulunuyor.

Kenyalı milyarder Chris Kirubi, adını promosyon amaçlı kullanan meşhur bir Bitcoin aldatmaca hakkında uyarılarda bulunuyor.

Kirubi, yeni bir tweet'te "Bitcoin Profit" yatırım planına dahil olmadığını ve sahte röportajından gelen bilgilerin "yanıltıcı" ve "aldatıcı" olduğunu yazıyor.

Kim Milyarder Olmak İster?

"Bitcoin Profit" yaratıcıları saf yatırımcıları kendilerine çekmeyi amaçlayan tipik bir yüksek verimli yatırım aldatmacası.

Bu sahtekarlığın arkasında duran kötü aktörler, kurbanlarına paralarını cebinden çıkarmadan önce kendi adlarına ticaret yapmalarını vaat ediyor.

Katarlı milyarder iş adamı Wissam Al Mana kısa süre önce sosyal medya devinin adını ve fotoğrafını içeren sahte "Bitcoin Devrimi" reklamlarını kaldırmamasından dolayı Facebook'u mahkemeye vermişti..

Büyük bir problem

Herhangi bir kripto meraklısı bireyin böylesine göze çarpan bariz bir aldatmacada kolayca tanıyabiliyor olması, 'Bitcoin Profit' gibi şeylerin iyi bir şekilde sahte olmadığı varsayımına yol açıyor. Ancak bunun tersi de doğrudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ