Metaverse alanına katılımlar devam ediyor.

Metaverse alanına katılımlar devam ediyor. Borusan Cat, Borusan Grup’a bağlı şirketler arasında yer alıyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda bir açılama yaparak Decentraland’de bir mağaza açtığını belirtti. Decentraland hatırlayacağınız üzere 2021 yılının yıldızı MANA coin ile çalışan bir metaverse evreni.

Bu alanda açılan mağazada Borusan Cat’in farklı ürünleri görülebiliyor. Ürünler ilebirlikte şirket her ay bir müşterisine NFT hediye edeceğini de vurguluyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın blokchain teknolojisine giriş yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtiyor.

Borusan Cat’in dijital adaptasyon kabiliyetinin yüksek olduğunu belirten Günaydın, kurum olarak vizyonlarının teknolojik gelişmelere de açık olduğunu ifade ediyor.

Borusan Cat’in bu halesine bakıldığında ilerleyen zaman dilimlerinde metaverse alanının daha fazla şirketin ilgisini çekebileceğini vurgulayabiliriz. Dijital dünyanın bu karşı konulamaz karşımıza daha çok gelişmeyi çıkaracak gibi duruyor.

Decentraland’de yer alan birçok mağazanın satın alınması veya kiralanması aslında bu büyümenin bir göstergesi. Amerika bankası JPMorgan’ın sanal dünyada bir salon açması bizi haklı çıkarıyor. Değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ