Kik ICO

Web mesajlaşma platformu Kik Messenger, platformun yeni yerli para birimi olan Kik için (ICO) işlemini tamamladı. Kik ICO, özel bir pazarlamadan gelen katkılar dahil olmak üzere neredeyse 100 milyon dolarlık gelir sağlamıştır.

Token satışları 2017'de patladı ancak Kik, geleneksel girişim sermayesi yerine bu finansman modelini kullanan ilk ana şirket oldu. Sonuç olarak, Polychain Capital'in Ryan Zurrer, onu şifreleme endüstrisi için "anı" olarak nitelendirdi.

Şirket verilerine göre, Kik ICO, 100 milyon dolara yaklaştı ve 117 ülkede 10.000 kişiden fazla katılım aldı. Fonların yarısından (50 milyon dolar) Polychain Capital, Blockchain Capital ve Pantera Capital de dahil olmak üzere seçkin akredite firmalarla özel bir satış öncesi dönemde büyüdü . Kamu ICO, mevcut döviz kurunda 49 milyon doların biraz altına düşen 168.732 ET'yi gündeme getirdi. Satış, akredite edilmiş yatırımcılar ile sınırlı değil, katkıda bulunanların kayıt öncesi süreçte devlet kimliği sağlamaları gerekiyordu.

"Kin token dağıtım olayına mümkün olduğunca çok insanın katılmasını istedik. Etkinliğe ve etkinlik süresince verilen desteğin artmasına dayanarak, bu hedefe net bir şekilde ulaştık "dedi. Kik'in kurucusu ve CEO'su Ted Livingston. "Kin'i dijital hizmetler merkezileştirilmiş bir ekosistemin temelleri olarak Kik'tan başlayarak öngörüyoruz ve bu yeni geleceği sizinle birlikte inşa etmekten çok heyecanlanamadık" dedi.

Kik birimleri hemen değiştirilebilir ve uygulama içi işlemler için birincil para birimi olarak Kik'in sosyal medya platformuna entegre edilecek. Sonunda, Kik ICO web sitesine göre "Kin Ekosisteminin tamamen merkezsizleştirilmiş ve otonom bir ağa hassas geçişlerini sağlayacaktır" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ