Bitcoin’in fiyatı, dün önemli bir satış baskısı baskısı yaşadı. Fiyat 9 bin doların altına düştükten sonra istikrar kazandı. Boğaların BTC'nin fiyatını en yakın zamanda destekleyebilecek bir destek seviyesi olarak 8 bin 800 dolarda oldukları görülüyor.

Kilit Teknik Gösterge Bitcoin’de Bu Seviyelere İşaret Ediyor

Bitcoin’in fiyatı, dün önemli bir satış baskısı baskısı yaşadı. Fiyat 9 bin doların altına düştükten sonra istikrar kazandı. Boğaların BTC'nin fiyatını en yakın zamanda destekleyebilecek bir destek seviyesi olarak 8 bin 800 dolarda oldukları görülüyor.

BTC'nin şu anki fiyat seviyelerinde bir miktar destek bulmasına rağmen, teknik bir göstergenin, Geçen ayın sonlarında gerçekleşen meteorik rallinin ardından kripto paraların amiral gemisinin 7 bin 300 dolara düşme ihtimaline işaret etmesi son derece önemli.

Bitcoin, Son Düşüşün Ardından Sabitlendi

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada şu anki fiyatı olan 8 bin 800 dolar olan bölgede marjinal bir şekilde işlem görüyor. Bu durum, kripto para birimin 9 bin doların altına düşmesinden hemen önce bu hafta başında belirlenen yaklaşık 9 bin 500 dolarlık yüksek seviyesinden dik bir geri çekilişe işaret ediyor.

Bu son aşağıya doğru hareket, birçok analistin yakın bir gelecekte güçlü olacağına inandığı güçlü bir alım satım aralığında olduğu düşünülen 9 bin ile 9 bin 500 dolar arasındaki uzun süreli bir konsolidasyon döneminden sonra gerçekleşti.

Her ne kadar BTC 9 bin dolarlık bölgede desteğini yitirmiş olsa da, son birkaç gün içinde birçok defa 8 bin 800 dolarlık değeri gördü. Bu durum önümüzdeki günlerde ve haftalarda kripto para biriminde fiyat hareketini destekleyen bir sonraki kısa vadeli destek seviyesi olacağının işareti olabilir.

Gösterge BTC’nin Yakın Vadeli Fiyat Hareketinde Felakete İşaret Ediyor

Kısa vadeli BTC trendlerini tahmin etme konusunda doğruluk kaydına sahip olan önemli bir teknik gösterge, kısa bir süre sonra Bitcoin'in 7 bin 300 dolara geri çekileceğine işaret edebileceğinden, kripto para biriminin kısa vadeli fiyat hareketleri için sorun yaratabilir.

GTI Vera Yakınsama Iraksama Göstergesi olarak adlandırılan bu gösterge, Bitcoin’in şu anda yeni kurulan yükseliş trendini düşüş eğilimine kaydırmanın eşiğinde olduğunu gösteriyor, bu da daha fazla kayıpların gelebileceğini gösteriyor.

Bu gösterge, bu eğilimde bir değişiklik olursa, en büyük dijital para biriminin Ekim ayında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in yorumlarını takiben göze çarpan seviyelerini yeniden test edebileceğine işaret ediyor.

Ayrıca, raporda ayrıca “GTI Vera Yakınsama Ayrışması Göstergesi sinyal ve vera çizgileri arasında bir daralma boşluğu olduğuna işaret ediyor; bu durum trend değişikliğinin ufukta olabileceğini gösteriyor.”

Bitcoin’in 8 bin 800 dolar seviyesindeki yakın vadeli desteğine nasıl cevap vereceği, pazarların daha sonra hangi yöne gittiği konusunda paha biçilmez bir fikir verecek..

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ