Middlesex'ten bir Demokrat ve aynı zamanda Meclis üyesi olan Yvonne Lopez, New Jersey eyaletinde Bitcoin (BTC) ve kripto para birimini düzenleme sorumluluğuna liderlik ediyor.

Kim Demiş Kripto Para Dünyasında Kadının Adı Yok Diye: Yasal Düzenlemeye Bir Kadın Öncülük Ediyor

Middlesex'ten bir Demokrat ve aynı zamanda Meclis üyesi olan Yvonne Lopez, New Jersey eyaletinde Bitcoin (BTC) ve kripto para birimini düzenleme sorumluluğuna liderlik ediyor.

Lopez, “Dijital Varlık ve Blockchain Teknoloji Yasası” nın (A-2891) ana sponsoru. Tasarı, yükselen varlık sınıfını da desteklerken tüketicileri korumaya çalışıyor. Kripto ile ilgili işletmelerin bir lisans almasını ve eyalette faaliyet göstermek için bir dizi standarda uymasını gerektirecek.

Lopez konuyla alakalı olarak şu açıklamayı yapıyor:

“New Jersey'de Bitcoin dağıtan ATM'ler var. İnsanlar günlük yaşamlarında bunu görüyor ve duyuyorlar, ancak çoğu bunun ne olduğundan emin değil. ”

CoinATMRadar'a göre New Jersey'de şu anda 169 Bitcoin ATM bulunuyor. Bu sayı New Jersey’i ABD'deki yedinci en büyük kripto kiosk pazarı yapıyor.

Lopez ayrıca “Kripto para birimine yatırım yapmak isteyen tüketicileri korumak için adımlar atmalı ve aynı zamanda sektörün New Jersey'de gelişmesine ve büyümesine devam etmesine izin vermeliyiz” vurgusu yapıyor.

Tasarı uyarınca, lisanslar Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü tarafından yönetilecek ve bir dizi açıklama zorunlu kılınacak. Başvuru sürecinde, bir kripto para birimi işinin yasal adını ve başvuranın iş yapmak için kullandığı ticari adı açıklaması gerekecektir.

Ayrıca, başka bir eyalette başvuran aleyhinde yapılan herhangi bir lisans iptali, askıya alma, ret veya diğer disiplin cezalarının bir listesi sunulmak zorunda. Cezai mahkumiyetlerin listesi, ertelenmiş kovuşturma anlaşmaları ve başvuran aleyhindeki cezai takibatlar; ve kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı politikalarının yanı sıra diğer bilgiler de dosyada yer alacak

 Tüketiciler arasında daha fazla güven oluşturmak için Lopez, işletmelerin aynı zamanda ilgili ücretler ve değişiklikler için bir program açıklaması ve müşterilerine kripto yatırımlarının değişken doğası ve hepsini kaybetme riski hakkında bilgi vererek pazarlar hakkında şeffaf olması gerektiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ