Kim Dotcom, "büyük bir çöküşün" günlük para olarak ana akım kripto para birimlerine yardımcı olacağını söyledi.

Kim Dotcom: Kriptonun Yaygınlaşması için Büyük Çöküş Gerekli

  Kim Dotcom, "büyük bir çöküşün" günlük para olarak ana akım kripto para birimlerine yardımcı olacağını söyledi. Kriptonun şu anda spekülatif amaçlar için kullanıldığını söyledi.

Dotcom, kripto pazarlarının Cuma günü keskin bir şekilde düştüğü ve BTC'nin 22.000 doların altına düştüğü için konuştu.

İnternet girişimcisi Kim Dotcom, “büyük bir çöküşün” spekülatif davranışları körüklemek yerine günlük bir değişim aracı olarak ana akım kripto para birimlerine yardımcı olacağını söyledi.

Kripto para piyasaları ani bir satıştan sonra Cuma günü keskin bir şekilde düştüğü için konuştu. Bitcoin (BTC) yaklaşık %4 düşüşle 21.130$'a düştü, bu üç haftanın en düşük seviyesi. Dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi olan Ethereum (ETH), %9 veya 168 dolardan 1.640 dolara düştü.

Kendini 'İnternet özgürlüğü savaşçısı' ilan eden Kim, Twitter'da “Kriptoların spekülasyon yerine kullanımla ana akım haline gelmesi için büyük çöküş gerekiyor” dedi. “İşte o zaman baskıcılardan zincirlerinizi çözersiniz ve özgürlük, gelişmek için merkezi olmayan güce sahip olur .”

Kripto Fiyatları Düşüyor

Bitcoin, enflasyon baskılarının gevşeyebileceğine dair işaretler arasında ABD hisse senetlerindeki rallinin de yardımıyla, Haziran ortasındaki en düşük seviyesi olan 17.500$'dan bu yana ilk kez 25.000$'ın üzerine çıktı.

Geçen ay, Ethereum, 15 Eylül için geçici olarak planlanan ağ yükseltmesinin beklentileriyle teşvik edilerek, fiyatı iki katına çıkarak 2.000 doların üzerine çıktı.

Binance coin (BNB), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi önde gelen varlıkların da düştüğü kripto fiyatlarındaki son düşüş, piyasanın “dalgalanmalara yatkınlığının” bir sonucu olabilir.

Fitburn kazan-kazan platformu kurucusu ve COO'su Sebastian Menge, Be[In]Crypto'ya verdiği demeçte, "Bunlar oluyor ve bunun nedeni, çoğu zaman aşırı kaldıraçlı olan devasa uzun işlemlere yanıt olarak tasfiyenin kademeli olarak artmasıdır" dedi.

“Kaldıraç tasfiye edildiğinde, tüm kripto varlıklarının fiyatlarına yansıyor. Normalde, piyasa yapıcılar likidite ararlar ve bunu yaparak, işlemleri likidite etmek için fiyatı yukarı veya aşağı itme eğilimindedirler.”

'Kripto Kullanın, HODL Yapmayın'

Alman-Fin girişimci ve siyasi aktivist Kim Dotcom, daha önce ABD ekonomisini “iflasın ötesinde” olarak eleştirdi. Ayrıca küresel ekonominin geleceği konusunda çok karamsar.

Bir noktada, Dotcom yaklaşmakta olan bir “Yeni Dünya Düzeni”nden ve “elitlerin demokrasinin kozmetik ürünleri olmadan kölelerin efendisi olduğu yeni bir distopik geleceğe geçmeyi” nasıl hedeflediğinden bahsetti.

Ancak aynı zamanda 860.000 Twitter takipçisini bitcoin ve bitcoin nakit satın almaya çağırdı, çünkü esas olarak ABD dolarının değersizleşeceğine ve ekonominin çökeceğine inanıyor. Dotcom'un en son tavsiyesi, insanların kriptoyu günlük para olarak kullanmalarıdır.

“Kripto gelecek. Bu devrimi hiçbir şey durduramaz. HODL yapma. Her gün kripto kullanın” diye tweet attı.

Cryptocurrency savunucuları uzun süredir kitlesel olarak benimsenmeyi bekliyorlar. Mart ayında, ABD başkanı Joe Biden, kripto endüstrisi ve yönetiminin 2022'de onunla nasıl etkileşim kurmayı planladığıyla ilgili bir yürütme emri yayınladı.

Gözlemciler, tüketicinin korunması ve finansal istikrar da dahil olmak üzere bir dizi konuyu kapsayan yürütme emrinin “kriptoya karşı temelde olumlu bir yaklaşım” benimsediğini ve genel olarak benimsenmenin anahtarı olarak görüldüğünü söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ