Shimmer Network, IOTA alanında ağ yükseltmelerini kolaylaştıran bir evreleme ağıdır.

KIRILMA: IOTA Pırıltılı Lansman Tarihi Belirlendi - Başlamaya Hazır Olun

 Shimmer Network, IOTA alanında ağ yükseltmelerini kolaylaştıran bir evreleme ağıdır. NFT'lerin sorunsuz ticareti, tokenizasyon çerçevesi ve çok daha fazlası gibi çeşitli faydalar sağlar.

IOTA'nın evreleme ağı, bu ayın ilerleyen saatlerinde başlayacak. En son duyuruya göre, Shimmer ağının lansmanı bu ayın ilerleyen saatlerinde 28 Eylül'de gerçekleşecek.

Shimmer ağı, IOTA Vakfı tarafından geçen yıl 2021'de başlatılan bir evreleme ağıdır. Bu ağ, IOTA alanındaki ağ yükseltmelerini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Shimmer, hissiz ve yüksek düzeyde birlikte çalışabilir dijital varlıkların büyümesini zorlamayı amaçlayan bir Katman 1 inovasyon ağıdır. IOTA blok zincirine benzer şekilde, Shimmer ayrıca standart blok zincirinden daha yüksek L2 sabitleme kapasitesine sahip DAG tabanlı paralelleştirilmiş bir yerleşim katmanıdır. Shimmer evreleme ağı, IOTA ağına yönelik farklı yenilikler için doğrulama alanı olarak da hizmet eder.

Shimmer ile geliştiriciler, diğer belirteç ekonomileriyle birlikte yeni ve son teknoloji yenilikler oluşturmak için hızlı, köprüsüz bir taban katmanı üzerinde erken hareket eden bir avantaj elde eder. Yerel belirteçler, hissiz NFT'ler ve IOTA akıllı sözleşmeleri oluşturmada birden fazla uygulamaya hitap eder.

Shimmer'ın Temel Faydaları Ve Özellikleri

Shimmer Network, bir platformun yerel tokenleri için token çerçevesi sağlar. Bu tokenler, kendisine bağlı L2 akıllı sözleşmeleriyle bile ücretsiz olarak basılabilir.

Pırıltılı ağ, kendisine herhangi bir ücret eklenmeden NFT'lerin oluşturulmasını ve ticaretini kolaylaştırır. Shimmer'daki tüm bu NFT'ler bağımsız cüzdanlar olarak hareket edecek ve diğer belirteçleri ve NFT'leri tutabilir.

Shimmer ağının genişletilmiş UXTO modeli, kilit açma ve zaman kilidi koşulları gibi yeni işlem özellikleri seviyelerine izin verir.

Shimmer, aynı araçlar ve kavramlarla EVM tabanlı dApp'ler geliştirmek için IOTA tabanlı akıllı sözleşmeler oluşturmaya olanak tanır. Geliştiriciler, bu dApp'leri yakında çıkacak olan Shimmer EVM'de dağıtabilecekler.

Shimmer ağı, Katman-2 akıllı sözleşmeleri de dahil olmak üzere herkesin özel belirteçleri ve NFT'leri sıfır ücret ve sıfır köprü ile doğrudan temel katmana basmasına ve aktarmasına izin veren benzersiz tokenleştirme özelliklerine sahiptir.

Pırıltılı ağ ayrıca, "Shimmer üzerindeki ve aracılığıyla yapılan tüm aktarımların sorunsuz olduğunu ve Shimmer ağına bağlı tüm zincirlerin, onu tüm işlemler için nihai güvenli, sorunsuz köprü olarak kullanabileceğini" belirterek gelişmiş birlikte çalışabilirlik sağlar.

Yaklaşan tüm IOTA ana ağ yükseltmeleri ilk olarak Shimmer ağında mevcut olacak. Pırıltılı ayrıca "her özellik yükseltmesinin geliştirilmesini, onaylanmasını ve benimsenmesini" teşvik eder ve teşvik eder. Shimmer'ın yerel SMR tokeni, inşaatçıların ve kullanıcıların katılımını artıracak.

Ethereum ve Poligon NFT'lerinin Taşınması

En son rapora göre, Shimmer ağı, kullanıcıların Ethereum ve Polygon gibi blok zinciri platformlarından NFT'leri aktarmalarına izin verecek çok zincirli bir köprüyü entegre etmeyi planlıyor. IOTa topluluğu şunları söyledi:

Shimmer'ın, diğer blok zincirlerinden  Ethereum, Polygon, vb. NFT'lerin Shimmer'da hareket ettirilebileceği ve tam tersi bir noktaya gelmesi gerekiyor. Başka bir deyişle, IOTA web3 ekosistemi, web3 alanının geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde entegre edilmelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ