Tron, “Dominika'nın doğal mirası ve turistik cazibe merkezleri için küresel hayranlığını” teşvik etmeye yardımcı olacak blok zinciri tabanlı bir hayran tokeni olan Dominica Coin'in oluşturulmasına yardımcı olacak.

 KIRILMA: TRON (TRX), JST ve USDD Bu Güzel Ülkede Yasal İhale Haline Geldi

Tron, “Dominika'nın doğal mirası ve turistik cazibe merkezleri için küresel hayranlığını” teşvik etmeye yardımcı olacak blok zinciri tabanlı bir hayran tokeni olan Dominica Coin'in oluşturulmasına yardımcı olacak.
TRX, Dominika'da mal ve hizmetlerin ödenmesi için resmi bir yasal ödeme aracı olarak kullanılacak.
Son gelişmede, Tron blok zinciri, Dominika'nın resmi ulusal blok zinciri altyapısı olarak atandı. Ayrıca Dominika, ülkenin kendi hayran tokeni Dominica Coin'i (DMC) geliştirmek ve çıkarmak için resmi ortağı olarak Tron'u seçti.

Bu ortaklık, muhtemelen egemen bir devlet ile bir blok zinciri platformu arasındaki en yüksek işbirliği seviyesidir. Bu ortaklığın bir parçası olarak, bu halka açık blok zinciri projesi, diğer egemen devletler için gelişen teknolojiye dayalı bir dizi uygulama başlatacak.

Dominika, Karayipler bölgesindeki kripto ekonomisinin çok hızlı büyüdüğünü ve bu ivmeden yararlanmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca, ülkenin TRON ile işbirliği uzun zamandır planlanmıştı. Söylendiği gibi TRON, hükümet adına Dominika Parası (DMC) çıkaracak. Bu, “Dominika'nın doğal mirası ve turistik cazibe merkezleri için küresel hayranlığını” teşvik etmeye yardımcı olacak blok zinciri tabanlı bir hayran tokeni olacak.

Ayrıca Dominika, Tron'u seçmesinin nedeninin, verimli ve uygun maliyetli kripto yerleşimleri sunan önde gelen blockchain platformlarından biri olması olduğunu söyledi. Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, Tron'un blok zinciri teknolojisinden yararlanarak daha kapsayıcı ve çeşitlendirilmiş bir ekonomi inşa edebileceklerini söyledi. Devamında şunları ekledi:

TRON blok zinciri altyapısının açık ve uygun maliyetli yapısı, Dominika gibi Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletlerini gelecekte küresel ekonomiye daha iyi entegre etmek için hayati bir rol oynayacaktır.

Tron Tabanlı Kripto Para Birimleri Dominika'da Yasal İhale Haline Geldi

Bu gelişmenin bir parçası olarak, TRX, JST, USDD ve TUSD dahil olmak üzere tüm Tron tabanlı kripto para birimleri Dominika'da yasal ihale haline gelecek. Tron projesinin kurucusu Justin Sun da Dominika hükümetinin artık tüm Tron tabanlı dijital varlıklara yasal statü vereceğini duyurdu. Justin Sun, Dominika hükümetinin resmi belgesine atıfta bulunarak şunları söyledi:

Bu resmi! #TRX #BTT #JST #NFT #USDD #USDT #TUSD dahil olmak üzere tüm #TRON kriptolarına, 7 Ekim 2022'den itibaren Dominika topluluğunda yetkili dijital para birimi ve değişim aracı olarak yasal statü verilir.

2017 yılında kurulan Tron, şu anda 115 milyondan fazla kullanıcı ve 4 milyardan fazla işlemle dünyanın en büyük halka açık blok zinciri ağlarından biridir. Tron blok zinciri, zincir üzerindeki varlıklarda 50 milyar dolardan fazla tutar. Sonuç olarak Tron, “en büyük merkezi olmayan kuruluşlardan biri” olarak da ortaya çıktı.

Dominika hükümetinin resmi belgesi, vergi ödemeleri de dahil olmak üzere kamu hizmetleri için Tron'u kabul edeceklerini gösteriyor. Ayrıca, mal ve hizmetlerin ödenmesi için TRON'u da kabul edeceklerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ