Yatırımcıların altcoin piyasasına olan ilgisi, potansiyel olarak güçlü blok zinciri projeleri için bir arayışla artıyor.

Kısa Sürede Büyük Karlar İçin Bu 3 Altcoini 1 Doların Altında Satın Alabilirsiniz

Yatırımcıların altcoin piyasasına olan ilgisi, potansiyel olarak güçlü blok zinciri projeleri için bir arayışla artıyor. Önümüzdeki 2023 yılında güçlü büyüme görebilecek bu tür üç projeyi ele aldık.
Altcoinler, 2022 kripto kışı sırasında büyük düzeltmelere maruz kalırken, birkaç geri dönüş ve toparlanma sırasında aktif bir rol oynadılar. 2023 yılına girerken altcoinler yatırımcıların radarında olmaya devam edecek.

Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Cardano (ADA), XRP, Chainlink (LINK), vb. gibi üst düzey altcoinlerden bazıları her zaman yatırımcıların radarında kalır. Ancak bugün, şu anda 1 doların altında bulunan ve 2023'te onu büyütme potansiyeline sahip bu tür cep dostu üç altcoini tartışacağız.

1. Oasis Network (ROSE)

Oasis Network'ün temel ilkelerinden biri, kripto yatırımcılarına gizlilik ve ölçeklenebilirlik sunmaktır. Oasis, blockchain endüstrisinin gelişmekte olan sektörlerinde yüksek getiri sağlama yeteneği ile merkezi olmayan finans (DeFi) pazarında güçlü bir konuma sahiptir.

Oasis Networks'ün değer önermelerinden biri, özel akıllı sözleşmeler sunmasıdır. Böylece, otomatikleştirilmiş özel piyasa oluşumu ile birlikte korumalı borç verme sağlayabilir. Ek olarak proje, merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki farklı katılımcılar için daha fazla ölçeklenebilirlik ve verileri tokenleştirme yeteneği sunuyor. Sonuç olarak, diğer DeFi oyuncuları arasında öne çıkmak için daha büyük bir potansiyele sahiptir.

Oasis Network'ün yerel kripto para birimi ROSE'dur. Bu kripto, mutabakat katmanındaki işlem ücretlerinde ve delegasyonda önemli bir rol oynar. Ayrıca, ROSE token sahipleri kripto para birimini stake edebilir ve ek pasif gelir elde edebilir.

Oasis Network ayrıca Web3'ün kullanılabilirliğini geliştirmeye daha fazla odaklanmaktadır. 2023'te Oasis Network, kullanıcıların Katman 1 veya Katman 2 olarak kullanabilecekleri gizlilik katmanı Sapphire'i de ortaya çıkarabilir.

2. ImmutableX (IMX)

ImmutableX, özellikle Ethereum (ETH) ağındaki misli olmayan tokenlere (NFT'ler) ölçeklenebilirliğe odaklanan bir Katman 2 blok zinciri ağıdır. Böylece, ImmutableX ile geliştiriciler ve içerik oluşturucular, Ethereum'un güvenliğini basit, ölçeklenebilir ve sınırsız bir şekilde kullanabilirler.

ImmutableX ağı, saniyede yaklaşık 9.000 işlemi desteklediğini iddia ediyor. Ayrıca Immutable ile NFT'lerin basımı ve ticareti sıfır maliyetle geliyor. Bu ölçeklenebilirliği elde etmek için Immutable, zincir dışı hesaplamalar yapabilen ve fonlar bir akıllı sözleşmede tutulduğunda bile depolama sunabilen STARK zk toplamalarını kullanacak.

Kullanıcılar, Immutable'ın yerel kripto IMX'ini stake ederek pasif kazançlar elde edebilir. IMX'in başka bir kullanımı, IMX sahiplerinin projeye fayda sağlayan teklifleri oylayarak Immutable'ın gelişimine katkıda bulunabilecekleri yönetişim projelerindedir.

ImmutableX'in 2023'teki gelişimiyle ilgili büyük bir şey, çok heyecan verici bir blockchain sektörüne girmesidir - Zero Knowledge Proofs. Bunun için ImmutableX, bu alanda daha fazla gelişmek isteyen girişimlere yardımcı olmak ve hızlandırmak için Outlier Ventures ile ortaklık kurdu.

Şu an itibariyle, ImmutableX'in yerel kripto IMX'i 0,4623 $ fiyat ve 338 milyon $ piyasa değeri ile işlem görüyor.

3. Mina (MİNA)

Listedeki üçüncüsü, hesaplama gereksinimlerini azaltırken merkezi olmayan uygulamaları (DApp'ler) çalıştırmanın verimliliğini artırmaya odaklanan Mina Protokolü.

Mina protokolü, zkApps olarak da adlandırılan sıfır bilgiyle desteklenen akıllı sözleşmeler sunar. Bunlar, merkezi varlıklara herhangi bir bilgi işlemeden, verilerinin kanıtını doğrulayarak ve paylaşarak kullanıcılara gizlilikleri üzerinde kontrol sağlayabilir.

MINA, protokoldeki ödemeler için kullanılan yerel belirteçtir. Ayrıca blok üreticileri için bir teşvik ve işlemlerin geçerliliğinden sorumlu olan çalışanlar için bir ödül görevi görür. Kullanıcılar, MINA tokenlerini kullanarak, Mina'da oluşturulan merkezi olmayan uygulamalar olan Snapps ile de etkileşime girebilir.

Mina protokolünün ana USP'si, yalnızca 22 KB boyutunda olması ve bir akıllı telefon üzerinde yeterli ölçeklenebilirlik ve kolay erişim sunmasıdır. Şu an itibariyle, MINA tokeni 0,5274 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ