Kriptodaki en eski türev borsası olan BitMEX, kripto pazarlarının henüz emekleme döneminde olduğu 2014 yılında erkenden inşa edildi.

Kısaca Kripto Para Türev Borsalarından BitMEX

Kriptodaki en eski türev borsası olan BitMEX, kripto pazarlarının henüz emekleme döneminde olduğu 2014 yılında erkenden inşa edildi.

BitMEX, vadeli işlemler ve kalıcı takas sözleşmeleri sunuyor. Aslında BitMEX, artık kripto para işleminin en çok işlem gören türevi olan kalıcı takas oluşturdu.

BitMEX’in hacminin % 90'ından fazlası bir sözleşmeden geliyor - Bitcoin sürekli takas. Bu sözleşmenin günlük hacmi 1 milyar doların üzerinde. Ayrıca, BitMEX, 1 milyar dolardan fazla açık pozisyona sahip tek kripto türev platformu.

İşlem sadece bir BTC depozitosu kullanılarak yapılabileceğinden, Bitcoin maksimalistleri için tercih edilen ticaret platformudur; stabilcoin bulunmuyor.

Daha büyük tüccarlar da BitMEX'i tercih ediyor çünkü kriptoda en sıkı teklif-talep yayılımını sunuyor ve bu da büyük siparişlerde daha az spreade neden oluyor. Borsa ayrıca belirli çiftlerde 100x'e kadar güçlü bir kaldıraç sunar.

Ancak BitMEX'in USD karşısında sadece üç işlem çifti (BTC, ETH ve XRP) bulunurken, geri kalanı BTC'ye karşı sabitlenmiş oldukça likit olmayan sözleşmelerdir. Ayrıca, pik dalgalanma sırasında sistem aşırı yüklenmelerine karşı hassas durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ