Bu yazımızda sizlere KLAYswap Protocol (KSP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve KSP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere KLAYswap Protocol (KSP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve KSP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

KLAYswap Protocol (KSP) Nedir?

KLAYswap, likiditenin otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılığı (AMM) mekanizmaları tarafından garanti edildiği bir zincir üstü likidite havuzuyla çalışan eksiksiz bir zincir üstü anında takas protokolüdür. Herhangi bir KLAY veya KCT tipi kripto para birimine sahip olan herkesin bir likidite sağlayıcısı olmasını ve işlem ücreti komisyonlarından gelir elde etmesini sağlayan bir zincir üstü takas hizmetidir.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

KLAYswap'ta, Ethereum tabanlı tokenler (ETH, ORC, DAI, WBTC), merkezi olmayan dünyada daha önce bağlantısı olmayan varlık eşleştirmeleri ile verim çiftçiliği sunmak için Orbit Zinciri üzerine inşa edilmiş şeffaf bir IBC köprüsü olan Orbit Bridge aracılığıyla Klaytn ekosistemine aktarılabilir.

KSP tokeni, KLAYswap platformunun yönetişim tokenidir. Sahipler, hizmetin geliştirilmesine öncülük etmek için protokolle ilgili kural ve düzenlemelere uygun olarak yönetişim gündemlerini belirleme sorumluluk ve yetkisine sahiptir. Bu nedenle, KSP sahipleri ücretler, madencilik dağıtımı ve sözleşmeler gibi kararlara doğrudan katılırlar.

KSP'nin bir diğer ana faydası da yeni likidite havuzları yaratmaktır. KLAYswap'ta yeni bir KCT token çifti havuzu oluşturulduğunda, havuz sözleşmesi oluşturma ücreti olarak belirli bir KSP tutarı ödenmelidir.

KSP tokeni, tokenlein likidite madenciliği yoluyla elde edilebileceği bir yapıya sahiptir. KSP, her Genesis bloğunda yalnızca likidite madenciliği yoluyla dağıtılır ve KLAYswap likidite sağlayıcılarına, havuz toplamına sağladıkları likidite oranında tazminat olarak dağıtılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ