Kendini Satoshi ilan eden Craig Wright, yasal bir savaşı kazanmak için hakimin kararına göre hareket etmenin en iyi starateji olduğunu bilmiyor.

Kleiman Varisleri Savaştıkça Sahte Satoshi Craig Wright Daha Çok Hukuki Sorunla Yüzleşecek

Avukat Stephen Palley'e göre, Craig Wright, Kleiman davasında daha fazla yaptırıma maruz kalabilir.

En son Twitter yazısında Palley, Kleiman varislerinin Craig Wright'ın itirazına verdiği yanıta cevap veriyor. Yeni mahkeme başvurusunda davacı yargıçtan, Wright'ın yaptırımları uygulamak için bir dayanak bulunmadığına dair iddialarını reddetmesini istedi.

Wright'ın Hakareti

Aslında, Wright röportajda yargıca "saçma" diyerek, davayı kazanma şansını kesinlikle etkilemeyecek kadar ileri gitti. Palley, hakimin kesinlikle kızmasını bekliyor.

Kleiman’ın avukatı Velvel Freedman, kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Wright’ın mahkemenin otoritesine saygı duymadığını ve davranışını “zıt” olarak nitelendirdiğini vurguladı.

“Craig burada kurban değil. Tam tersine, Hakim Reinhart'ın belirttiği gibi, Craig'in bu davadaki davranışı “adaletin idaresine ters davrandı” ve “daha az yaptırım yeterli olmaz” şeklinde.

Kazanılan Bitcoin

Wright, 2013 yılında vefat eden Dave Kleiman ile birlikte 1,1 milyon BTC madenciliği yaptı. 2018 yılında, Ira Kleiman, nChain patronunu, erkek kardeşinin fikri mülkiyet haklarını çaldığı gerekçesiyle mahkemeye verdi.

Bir federal mahkeme Wright'a kripto paralarının ve İP'nin Kleiman varislerine geri dönmesini emretti ancak Wright'ın anlaşmayı finanse edemediği ortaya çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ