Koin rehberi: GVT nedir?

Genesis Vision Token yani GVT tam anlamıyla bir token. Token olma vasfını şahane tanımlayan özelliklerle dolu. Genesis Vision’un ICO süreci çok yakın bir dönemde bitti. Kasım 2017’de biten ICO sürecinde tokenların ortalama değeri 1 dolar seviyelerindeydi. Piyasaya çıkmasıyla birlikte şu anda 8,5 dolar seviyelerini görmüş durumda. Genesis Vision’un danışman ekibi arasında dikkat çekici isimlerde var. Üst düzey danışmanların en başında gelen isim FBI davası sürecinde günah keçisi ilan edilip, medyaya servis edilen Bitcoin Vakfı kurucularından  Charlie Shrem var. Changelly’in kurucu ortağı Konstantin Gladych ve Fintech ödüllü Demetrios Zamboglou da dikkat çeken isimler arasında. Açıkçası danışman ekibi dikkat çekiyor ve prestij sağlıyor gibi görünüyor. 

Gelelim geliştiricilere; Genesis Vision’un arkasında Rus bir ekip var. 13 kişiden oluşan ekip farklı disiplinlerde uzmanlara sahip. Projenin mimarları Ruslan Kamensky ve Dmitry Nazarov var. Genel yapıyı onlar tasarlamış durumda. Yapı şu şekilde. Genesis Vision platformu bir yatırım platformu olarak çok çeşitli yatırım kalemlerine açık bir mecra olacak. GVT’in buradaki token işlevi bu sistemi çalıştıran bir jeton gibi olması. Tabii ki bir çok token gibi borsalarda kendisi de işlem görecek fakat kendi sistemlerindeki yeri bir tür yatırım yakıtı olması. Yakıtı burada mecazi anlamda kullanıyorum tabii ki. Sistemde birçok yatırım enstrümanı olacak. Sisteme üye olan kullanıcılar birer fon yöneticisi olabilecekler. Örneğin fonunuzu bir başka kişiye atayabileceksiniz. Tabii ki bunu sistemden çekme yetkisi olmayacak ve Genesis Vision içerisinde sizin adınıza yönetecek. Bunun karşılığında kardan bir pay elde edecek. Siz ise ister fon yöneticisi isterseniz de sadece yatırımcı olarak yatırımınızı yapmış olacaksınız. Beyaz sayfalarda ayrıca bir referans sisteminin de olacağı ve fon yöneticilerinin bundan istifade edeceği de belirtilmiş. Hatta bu bir puanlama ve itibar sistemi ile de ilişkilendirilmiş. 

Özetin özetini yapacak olursak bu koin bir çeşit yatırım platformunu bir sosyal medya yapısı gibi kurgulamış bir sistem vaadediyor. Açıkçası benim en ilgimi çeken ise toplam piyasaya sürülecek token miktarı. Sayı sadece 4.4 milyon. Evet oldukça az miktarda var ve bu durum tabii ki bu koine hızla değer katacaktır. Mevcut hacmi 30 milyon doları aşmış durumda ve sıralamada 200’lerde. 

Not: Kriptom kullanıcılarından Enes Oğuzhan Demir’in forum mesajı üzerine araştırma ihtiyacı duydum. Birçok koin üzerine kelam ediliyor fakat elimden geldiğince nitelikli olanlarını bu seride paylaşmaya çalışıyorum biliyorsunuz. GVT de oldukça dikkat çekici görünüyor. En azından hemen tepe taklak olacak bir “shitcoin” değil gibi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ