Koin rehberi: Mirocana nedir?

Mirocana'yı bu sayfalarda ilk kez @motoko haber yapmıştı. ICO aşamasının tamamlanmasına 15 saat kalan bu koini sizin için biraz daha detaylı incelemeye çalıştım. ICO sürecinde 1 Miro tokenın değeri 0.001 ETH olarak belirlendi. Hala kaçırmadıysanız Mirocana'nın sitesine bu linkten ulaşabilir ve ICO sürecine dahil olabilirsiniz: https://mirocana.com/ Mirocana'nın arkasında Rus bir geliştirici ekip var. ICO süreçlerini ve projeleri inceleyen birçok otoriteden yüksek puanlar almayı başardılar. Girişim de ses getirdi gibi. 

Mirocana tam olarak ne yapıyor? Miro tokenlarıyla çalışan bir yapay zeka olan Mirocana gün içerisinde düzenli olarak onbinlerce tweet'i ve sosyal medyayı tarıyor, popüler makaleleri okuyır, istatistikleri takip ve analiz ediyor, ayrıca trend belirleyen önemli sosyal medya hesaplarını da takibe alıyor. Bu takipler sonucunda çıkardığı sonuca göre de sizin yerinize yatırım yapıyor. Hem de bunu 7/24 biçimde yapıyor ve yatırımlarını 5 saniyelik periyotlarla kontrol ediyor. Mirocana ekibi bu sistemi kullanmak üzere şu ana kadar 4 sistem açıkladı. Poloniex'de ve sanırım bugün itibariyle denemelerine başladıkları Bittrex de çalışacak olan yapay zeka botları sadece kripto piyasalara yatırım yapacak. Oanda üzerinden çalışacak yapay zeka ise hem kripto piyasalara hem de konvansiyonel piyasalara yatırım yapabilecek. Ayrıca ilk 200 yüksek tirajlı token sahibine ise özel bir servis hizmet verecek. 

Peki sistem nasıl çalışıyor? Sistemi çalıştırbileceğiniz minimum token miktarı 5 bin adet. 5 bin adet Miro tokenınız varsa Mirocana yapay zeka botunuzu Poloniex'de aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu tokenlar aynı zamanda yatırım ınız oluyorlar tabii ki. Ayrıca tokenların kendisi de işlem görecekler onu da belirteyim. Siz bu bota %5 ile %100 arasında bir değerde yıllık olarak istediğiniz kazancı belirleyeceksiniz ve o da çalışmaya başlayacak. Mirocana ekibi bu konuda oldukça iddialı. İlk 8 ay herhangi bir ücrtet olmadan bu hizmeti verecekler. Tabii ki sadece ICO sürecinde token edinen kullanıcıları için. ICO Bench'de 3.4 puan alan projenin toplam sirkülasyondaki token miktarı 200 milyon adet olacak. Şöyle düşünün böyle bir yapay zeka herkese hizmet veremeyecek bu durumda ve sadece belirli sayıda bir müşteri kitlesi yani bu tokenlara yeterli miktarda sahip olanlar sistemi kullanabilecek. Bu ciddi cazip bir iş modeli. 

Ayrıca şunu belirtelim Mirocana Bitcoin'i baz alıyor yani diyelimki 1 Bitcoin ile yatırım yaptınız ve %100 karı seçtiniz; o zaman sene sonunda bu parayı 2 Bitcoin yapmaya çalışıyor. Avantajı ise siz yaşamınıza bakıyorsunuz o ise 7/24 yatırımınıza. Bu noktada tek soru işareti ilk defa bir yapay zeka projesinin bu tarz bir iş için kullanılacak olması. Ayrıca ücretlendirme ile ilgili durum şöyle; ICO süreci sonrasındaki normal müşteriler, yeteri kadar tokenları varsa sistemi kullanabilecekler. Bunun karşılığında sistem karın %25'ini kendisine alacak. Zarar durumu söz konusu olursa ise zararın %25'ini yine Mirocana karşılayacak. 

Zarar karşılama opsiyonu geçici bir opsiyon fakat geliştiriciler kendilerine oldukça güvendikleri için bu seçeneği de olaya dahil etmişler. Sistem 1 Ocak itibariyle çalışmaya başlayacak. ICO ise 15 saat sonra bitiyor. Birkaç gün içerisinde tanınmış borsalara da dahil olacağı geliştiriciler tarafından deklare edildi. Önümüzdeki birkaç ay içinde tokenla beslenen yapay zekanın neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ